Bank Pekao 1 Liga. Weegree AZS Politechnika Opolska zdecydowanie lepszy od Niedźwiadków Chemarta Przemyśl

Dominik Rutkowski rzucił dla zespołu z Opola najwięcej punktów podczas spotkania w Przemyślu. Wiktor Gumiński
Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pokonali na wyjeździe Niedźwiadki Chemart Przemyśl 89:69 w spotkaniu 27. kolejki Bank Pekao 1 Ligi.

Taki rezultat nieszczególnie mógł dziwić patrząc na to, o co w tym sezonie walczą obie drużyny. Ich cele są diametralnie różne - Weegree AZS liczy się w grze o czołowe lokaty, podczas gdy Niedźwiadki prawdopodobnie do ostatniej kolejki będą zaciekle rywalizować o utrzymanie.

Mimo to początek meczu ułożył się lepiej dla gospodarzy. W 6. minucie to oni wygrywali bowiem 13:8. Drużyna z Opola rozpędzała się dość powoli, ale zdołała to uczynić jeszcze w pierwszej kwarcie. Jej końcówkę rozegrała na tyle dobrze, że finalnie wygrała tą część gry 24:18.

W drugiej kwarcie to już Weegree AZS cały czas znajdował się na prowadzeniu. Zespół z Przemyśla jednak stawiał mu na tyle mocny opór, że na półmetku wcale nie miał jeszcze do opolan dużej straty. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu gości 43:36.

Trzecia część gry okazała się już jednak decydująca dla losów całego meczu. W niej opolscy koszykarze spisali się wręcz wybornie, od początku do końca narzucając swoje warunki gry. Efekt był taki, że triumfowali w tej odsłonie aż 28:12 i przed ostatnimi 10 minutami już właściwie nic im nie groziło.

W czwartej kwarcie nieznacznie lepsi (21:18) okazali się miejscowi, ale ani przez moment nie mogli oni realnie wierzyć w odwrócenie losów rywalizacji. Mogli skupić się co najwyżej na kosmetyce wyniku.

Weegree AZS zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli Bank Pekao 1 Ligi.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Weegree AZS Politechnika Opolska 69:89 (18:24, 18:19, 12:28, 21:18)
Weegree: Rutkowski 22, Białachowski 15, Reid 14, Jodłowski 12, Kobel 10, Kaczmarzyk 10, Maciejak 3, Lis 2, Wójcicki 1, Salkiewicz 0.