PSG Stal Nysa gorsza od Indykpolu AZS-u Olsztyn w pierwszym meczu o 7. miejsce w PlusLidze

PSG Stal Nysa rozegrała w Olsztynie przedostatni mecz w tym sezonie.
PSG Stal Nysa rozegrała w Olsztynie przedostatni mecz w tym sezonie. Wiktor Gumiński
Siatkarze PSG Stali Nysa przegrali na wyjeździe 1:3 pierwsze spotkanie o 7. miejsce w PlusLidze z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Powody do zadowolenia nysanie mieli jedynie w pierwszym secie, którego bardzo pewnie wygrali 25:16.

Byli też bliscy wygranej w trzeciej partii, ale zmarnowali w niej ogromną szansę na dopięcie swego. Nie wykorzystali ani jednej z czterech piłek setowych, po czym ostatecznie Indykpol AZS triumfował 28:26.

Druga i czwarta odsłona zakończyły się natomiast dość pewnymi zwycięstwami gospodarzy (odpowiednio 25:21 i 25:20).

Rewanżowe spotkanie o 7. miejsce odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia w Nysie o godz. 14.45. By zająć na koniec sezonu tą lokatę, Stal będzie musiała nie tylko wygrać je 3:0 lub 3:1, ale później również okazać się lepsza w "złotym secie".

Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa 3:1 (16:25, 25:21, 28:26, 25:20)
AZS: Tuaniga (1 pkt), Karlitzek (12), Majchrzak (7), Alan (16), Janikowski (8), Jakubiszak (18), Ciunajtis (libero) oraz Jankiewicz, Sapiński, Armoa (6), Hawryluk (libero).
Stal: Szczurek (2), Gierżot (13), Zerba (11), Kapica (16), Włodarczyk (16), Abramowicz (6), Szymura (libero) oraz El Graoui (3), Kramczyński, Zhukouski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?