MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa burmistrzyni Brzegu już po ślubowaniu. Violetta Jaskólska-Palus: Jestem gotowa do współpracy z każdym dla kogo jest ważne dobro Brzegu

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Violetta Jaskólska-Palus już po ślubowaniu.
Violetta Jaskólska-Palus już po ślubowaniu. Adrian Gajewski
Od dziś (7.05), Violetta Jaskólska-Palus oficjalnie pełni funkcję burmistrzyni Brzegu. Podczas sesji rady miejskiej złożyła ślubowanie oraz zapowiedziała gotowość do działania.

W Sali Stropowej brzeskiego ratusza zjawiła się dziś również wojewoda opolska, która pogratulowała nowej burmistrzyni zwycięstwa w wyborach oraz wyraziła chęć współpracy z Brzegiem.

- Jest mi niezmiernie miło powitać w tym miejscu nową panią burmistrz oraz złożyć jej serdeczne gratulacje - mówiła Monika Jurek. - Jestem przekonaną znając Violettę Jaskólską-Palus, że świetnie sobie poradzi. Proszę wszystkich radnych o wsparcie dla niej. Mam nadzieję, że współpraca z wojewodą będzie przebiegać pomyślnie i będziemy razem realizować programy rządowe oraz dbać wspólnie o interesy mieszkańców - dodała.

Violetta Jaskólska-Palus jest gotowa do działania.

- Wygrana w drugiej turze wyborów jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i zaszczytem, ale również zobowiązaniem wobec wszystkich mieszkańców Brzegu - podkreśliła nowa burmistrzyni. - To, że mój program i wizja naszego miasta zyskały przychylność tak wielu brzeżan jest dla mnie dowodem, że potrzebne są gruntowne zmiany. Zapewniam, że wszystkie pomysły, które przedstawiłam w kampanii będą stopniowo realizowane - dodała.

Ponadto nowa burmistrzyni zapowiedziała, że zamierza realizować przedstawioną podczas kampanii "7 dla Brzegu" i to jest jej priorytet.

- Program ten został stworzony podczas rozmów z mieszkańcami, aktywistami i fachowcami. Jest także moim zobowiązaniem wobec mieszkańców do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań. Podkreślam, że jako bezpartyjna kandydatka jestem gotowa do współpracy z każdym dla kogo jest ważne dobro Brzegu - dodała.

Program jest podzielony na siedem obszarów:

  • Aktywna gmina – współpraca zamiast konfliktów, wsparcie dla oddolnych inicjatyw społecznych, urząd dostępny dla mieszkańców, ułatwiony dostęp, optymalne wydatkowanie środków ze spółek miejskich, przejrzystość i otwartość budżetu gminy.
  • Sprawy społeczne – rozbudowa zaplecza mieszkań społecznych, zwiększenie dostępności miejsc w żłobkach, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, stworzenie warunków sprzyjających pozostawaniu ludzi w mieście, kompleksowe podejście do opieki nad zwierzętami.
  • Edukacja – wsparcie grantowe na działania oddolne w szkołach, współpraca na rzecz poszerzania i promowania oferty edukacyjnej na poziomie szkoły wyższej.
  • Zdrowie i środowisko – kompleksowy program walki z uzależnieniami, zabezpieczenie środków na programy profilaktyczne dla mieszkańców (szczególnie. w zakresie chorób cywilizacyjnych oraz zdrowia psychicznego), wsparcie szpitala poprzez zwolnienie z podatku od nieruchomości, kompleksowy program walki ze smogiem oraz wsparcie budowy obwodnicy miasta, rozbudowa sieci ścieżek rowerowych, promocja aktywności fizycznej, ochrona bioróżnorodności.
  • Przedsiębiorczość i rynek pracy – stworzenie inkubatora przedsiębiorczości, budowa nowoczesnej przestrzeni handlowej dla lokalnego handlu, maksymalne wykorzystanie dostępnych terenów inwestycyjnych, brzeska karta mieszkańca – program rabatowy i dodatkowe funkcjonalności dla mieszkańców i turystów
  • Kultura, rozrywka, sport, turystyka – rewitalizacja brzeskiego rynku, budowa kompleksu basenowego, stworzenie warunków do rozwoju miejsc rozrywkowo-restauracyjnych, wspieranie działalności kulturalnej jednostek gminnych i prywatnych działań, również w ramach finansowania z budżetu, stworzenie kalendarza kluczowych imprez w mieście, które ze względu na rangę będą dotowane z budżetu gminy, wsparcie klubów sportowych, stworzenie wraz z partnerami spójnej strategii promocji miasta, poszerzenie bazy lokalnych atrakcji turystycznych oraz ułatwienie dostępu do już istniejących, wsparcie przedsiębiorców w tworzeniu bazy gastronomicznej spełniającej wymagania mieszkańców oraz turystów, stworzenie centralnej trasy turystycznej (oznaczenia, remonty budynków, dróg i chodników, mała architektura).
  • Infrastruktura miejska – darmowa i dostosowana do potrzeb mieszkańców komunikacja miejska, wykorzystanie gminnych zasobów mieszkalnych jako „mieszkań społecznych”, remonty dróg, w szczególności dojazdowych (w ramach współpracy z powiatem), inwentaryzacja miejsc parkingowych, stworzenie kompletnych ścieżek rowerowych łączących wszystkie części miasta, zadbanie o ogólny porządek w mieście (szczególnie w centrum miasta i w parkach).

Przypomnijmy, że wiceburmistrzami zostali Witold Kustra oraz Lucyna Mielczarek.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto