Opolski NFZ będzie miał nową siedzibę znacznie wygodniejszą dla pacjentów

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Tak będzie wyglądać nowa siedziba NFZ w Opolu.
Tak będzie wyglądać nowa siedziba NFZ w Opolu. Iwona Kłopocka
Od 1 kwietnia 2020 Opolski Wojewódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia będzie działać w nowej siedzibie przy ul. Ozimskiej 72 a. W poniedziałek podpisano umowę o wynajem pomieszczeń w wyremontowanym biurowcu po magazynach fabryki mebli ze spółką "Ozimska".

Jednym z celów strategii NFZ jest poprawa warunków obsługi pacjentów.

- Chcemy być blisko naszych pacjentów i zapewnić im wygodne, nowoczesne warunki, odpowiadające ich potrzebom - mówił Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ na konferencji prasowej.

Rocznie opolski oddział NFZ odwiedza około 100 tysięcy pacjentów. Wyprawa do starego biurowca przy ul. Głogowskiej w Opolu szczególnie dla przyjezdnych jest dużym wyzwaniem. Przeniesienie oddziału do nowej siedziby ma przede wszystkim na celu poprawę dostępności dla interesantów.

- NFZ to jedna z najważniejszych instytucji. Po 21 latach kończy się historia opolskiego NFZ na peryferiach - podkreśla wicewojewoda Violetta Porowska.

Nowoczesny biurowiec przy ul. Ozimskiej 72 a (w sąsiedztwie marketów Aldi i Agata) jest znacznie lepiej skomunikowany. W pobliże obiektu dojeżdża 8 autobusów, w tym 5 z dworca. Do biurowca można też łatwiej dojechać lub dojść z pobliskich dużych dzielnic miasta.

- W nowym biurowcu stworzymy salę obsługi klientów z prawdziwego zdarzenia. Będą warunki zapewniające dyskrecję przy omawianiu kwestii dotyczących zdrowia. W jednym miejscu będzie można załatwić wszystkie sprawy z zakresu działania NFZ, np. wydanie karty EKUZ czy załatwienie wniosku sanatoryjnego - mówi dyrektor Bryk.

Większa powierzchnia pozwoli też na utworzenie kiosków profilaktycznych, z których pacjent będzie mógł korzystać, czekając na załatwienie sprawy.

Adaptacja nowego obiektu do potrzeb NFZ powinna zakończyć się w tym roku. Po 6 stycznia urząd zacznie się sukcesywnie przenosić. Przez 3 miesiące sale obsługi pacjentów będą działać równolegle w starej i nowej siedzibie.

Dla ułatwienia mieszkańcom Opolszczyzny kontaktu z urzędem planuje się także utworzenie trzech punktów zamiejscowych opolskiego NFZ - w Nysie, Namysłowie i Kędzierzynie-Koźlu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska