Pełnia szczęścia

Marcin Sagan [email protected]
Piłkarze opolskiego klubu, pokonując w Bielsku-Białej tamtejszy Rekord, ostatecznie zagwarantowali sobie utrzymanie w ekstraklasie.

W ekipie Mariossa cała druga runda rozgrywek podporządkowana była temu, by jak najszybciej zapewnić sobie miejsce wyższe niż 9., zagrożone grą w barażach o miejsce w ekstraklasie. Udało się to na dwie kolejki przed końcem sezonu.

Opolanie byli zespołem zdecydowanie lepszym od gospodarzy. - Od początku do końca kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń - tłumaczy piłkarz Mariossa Marek Grendziak. - To był jeden z naszych najlepszych występów w tym sezonie. Graliśmy konsekwentnie w defensywie i mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, bo okazje ku temu były.
Sam Grendziak mógł zdobyć dwie, a nie jedną bramkę, ale zmarnował w pierwszej połowie daleki rzut karny. Jednak za chwilę Andrzej Sapa zdobył gola i na przerwę goście schodzili prowadząc dwiema bramkami. W II połowie wynik podwyższył 18-letni Kamil Haracz, dla którego było to pierwsze trafienie w ekstraklasie.
Gospodarze odrobili nieco straty, ale ostatnie 7 minut należało do opolskiego zespołu. W tym czasie zdobył on 3 bramki. Zwycięstwo 7-2 jest najwyższym w sezonie.
- Po tym meczu w zespole panuje pełnia szczęścia - ocenia prezes Mariossa Paweł Kiszka. - Wygraliśmy, prezentując dobrą grę, i jednocześnie zapewniliśmy sobie utrzymanie.
W ostatnich dwóch meczach zechcemy obronić piąte miejsce w tabeli.Protokół
* Rekord Bielsko-Biała - Marioss Opole 2-7 (1-3)
0-1 D. Lubczyński - 2., 0-2 Babik - 17., 1-2 Żemła - 18. (rzut wolny), 1-3 Sapa - 19., 1-4 Haracz - 27., 2-4 Bubec - 32. (rzut karny), 2-5 Grendziak - 33., 2-6 Hetmański - 35., 2-7 Babik - 38.
Marioss: Kucharski, M. Lubczyński - Grendziak, Wróblewski, Hetmański, D. Lubczyński, Babik, Sapa, Czajkowski, Haracz. Trener Kazimierz Kucharski.