1 liga futsalu. ASG Stanley Futsal Team Brzeg wygrał u siebie z SSF Ewentą Wisłą Opatowiec

Futsaliści z Brzegu sprawili miły prezent swoim kibicom.
Futsaliści z Brzegu sprawili miły prezent swoim kibicom. Oliwer Skrzypnik
Piąte zwycięstwo w sezonie odnieśli futsaliści ASG Stanley Futsal Team Brzeg, pokonując na własnym terenie 3:1 SSF Ewentę Wisłę Opatowiec w meczu 16. kolejki grupy południowej 1 ligi futsalu.

Można było spodziewać się wyrównanego boju, ponieważ przed jego rozpoczęciem Stanley tracił do Wisły jedynie trzy punkty. Przy okazji brzeżanie mieli też coś do udowodnienia za porażkę 5:6 w pierwszej części sezonu. I choć nie było łatwo, wzięli skuteczny rewanż.

Po raz pierwszy gospodarze mieli powody do radości w 8. minucie, kiedy to wynik spotkania otworzył Kacper Kędra. Tuż przed przerwą cieszyli się jednak goście, ponieważ w 19. minucie wyrównał Tomasz Kozieł.

Drugie prowadzenie zespół w Brzegu objął w 33. minucie, za sprawą Marcina Zajączkowskiego. Kropkę nad "i" brzeżanie postawili w końcówce, kiedy to Przemysław Matejko skrzętnie skorzystał z faktu, że Wisła grała już z wycofanym bramkarzem.

Po 16 seriach gier, Stanley plasuje się na 8. miejscu w tabeli 1 ligi futsalu (grupa południowa).

ASG Stanley Futsal Team Brzeg – SSF Ewenta Wisła Opatowiec 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kędra – 8., 1:1 Kozieł – 19., 2:1 Zajączkowski – 33., 3:1 Matejko – 38.
Stanley: Krzyśka, Yaremchuk – Rabanda, Suchodolski, Matejko, Dykus, Ożóg, Kędra, Zajączkowski, Antos, Makowski, Opatowski.