1 liga futsalu. FK Odra Opole zakończyła rok meczem bez zdobytego gola

Bartosz Nesterów i jego koledzy z FK Odry nie zdobyli ani jednego gola w Gliwicach. Oliwer Kubus
W zaległym, wyjazdowym spotkaniu 6. kolejki FK Odra Opole nie miała wiele do powiedzenia w starciu z GSF-em Gliwice, przegrywając 0-4. Tym samym zakończyła ona już swoje zmagania w 2018 roku.

Takie rozstrzygnięcie nie było w żadnym stopniu niespodzianką z racji tego, jak w tym sezonie radzą sobie obie drużyny. GSF przystępował bowiem do tego spotkania jako lider tabeli, mimo że miał do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania. Jego imponujący bilans (osiem zwycięstw, jedna porażka) przed konfrontacją z Odrą jasno wskazywał, że jest to główny faworyt do awansu do ekstraklasy.

Z kolei opolanie, zmagający się obecnie nie tylko z problemami natury sportowej, przystępowali do boju jako przedostatnia, 11. ekipa w tabeli.

Gracze z Gliwic, zgodnie z planem, po raz pierwszy zaakcentowali swoją wyższość w 12. minucie. Wtedy to bardzo sprytnie rozegrali oni rzut wolny, który precyzyjnym strzałem w „okienko” zakończył Amadeusz Pasierb.

Po niespełna kwadransie było już 2-0, kiedy to ładną zespołową akcję wykończył Dominik Wilk. Trzecią bramkę jeszcze przed przerwą dołożył dla gliwiczan Tomasz Lutecki.

Po przerwie Odra grała lepiej, ale i tak nic nie strzeliła, a w ostatniej, 40. minucie dobił ją jeszcze Michał Cygnarowski.

GSF Gliwice - FK Odra Opole 4-0 (3-0)
Odra: Krzywicki (Konieczny) - Osuchowski, Łopuch, Karnatowski, Krok - Biedziński, Skowronek, Jaskólski, Nesterów, Brzęczek.