1 liga futsalu. Gredar Brzeg pokonał Sośnicę Gliwice i jest wiceliderem

Marcin Raczkowski zagrał bardzo dobry mecz.
Marcin Raczkowski zagrał bardzo dobry mecz. Oliwer Kubus
W zaległym meczu Gredar Brzeg pokonał Sośnicę Gliwice 5-3. Dzięki tej wygranej nasz team jest już wiceliderem grupy południowej.

W dodatku ma tyle samo punktów co prowadząca w stawce Buskowianka Busko Zdrój, ale tylko nieco gorszy bilans bramkowy.

Samo spotkanie z beniaminkiem zmagań stało na dobrym poziomie, a przede wszystkim było bardzo emocjonujące. Dość napisać, iż podopieczni Jarosława Patałucha trzy razy wychodzili na prowadzenie i dopiero za trzecim razem udało się im je utrzymać.

Szybko wynik otworzył Mateusz Mika, ale do remisu doprowadził niebawem Remigiusz Sobek. By odpowiedzieć na to z kolei kilka chwil potrzebował Paweł Boczarski. Tym samym po niespełna sześciu minutach było 2-1 dla gospodarzy, którzy dość długo mogli nacieszyć się takim wynikiem.

Na przełomie pierwszej i drugiej połowy jednak goście zdobyli dwa gole i to oni mieli w tym aspekcie przewagę (2-3). Na szczęście potem strzelali już tylko brzeżanie. Do tego kapitalnie w bramce prezentował się Marcin Raczkowski.

Gdy upływało pół godziny gry wyrównał Boczarski, a na prowadzenie Gredar wyprowadził Kamil Kucharski. Z kolei w samej końcówce team z Gliwic dobił Jan Rojek.

Gredar Brzeg - Sośnica Gliwice 5-3 (2-2)