1 liga futsalu. Pewne zwycięstwo Odry Opole

Patrick Riemann jest mocnym punktem zespołu z Opola.
Patrick Riemann jest mocnym punktem zespołu z Opola. Oliwer Kubus
Opolanie pokonali u siebie 5-0 ostatni w tabeli zespół Remedium Pyskowice.

Widzowie zgromadzeni w Ok­rąglaku zobaczyli dobry mecz. Gospodarze wysoko wygrali, ale ambitnie grający zespół gości do końca starał się zdobyć honorowego gola. Nie udało mu się to, bo w bramce Odry bardzo dobrze spisywał się Łukasz Groszak, który bronił z dużym wyczuciem.

Losy meczu rozstrzygnęły się przed przerwą. Pierwszego gola zdobył w 7. min z rzutu wolnego Ukrainiec Igor Baban­skyh. Kolejne trzy gole padły w niespełna trzy i pół minuty, a podobać mogła się zwłaszcza bramka Patricka Riemanna na 3-0. Bardzo mocno uderzył on z powietrza.

W drugiej połowie Odra kontrolowała przebieg wydarzeń, ale długo nie potrafiła podwyższyć wyniku. Dopiero w 37. min do siatki po mocnym strzale lewą nogą piłkę skierował Adam Krok, a piękną asystą w tej sytuacji popisał się Babanskyh.

W końcówce opolanie mieli szanse na podwyższenie rezultatu. Najlepszą zmarnował Michał Bienias uderzając koło słupka. Nie może to jednak obniżyć mu oraz jego kolegom wysokiej noty za ten mecz.

Odra Opole - Remedium Pyskowice 5-0 (4-0)
1-0 Babanskyh - 7., 2-0 Rabanda - 13., 3-0 Riemann - 15., 4-0 Nowosielski - 17., 5-0 Krok - 37.
Odra: Groszak - Babanskyh, Karnatowski, Ra­banda, Miga, Nesterów, Osuchowski, Krok, Bie­nias, Skowronek, Meryk, Riemann, Nowosielski. Trener Tomasz Ciastko.
Remedium: Wojcik - Michali, Misiak, Pazdej, Jarząb, Adamczyk, Bladycz, Gładkowski, Krzywka, Saborowski, Mierzowski. Trener Krzysztof Nos.
Sędziowali: Rafał Ziach (Chrzanów) i Łukasz Szymczyk (Kraków). Widzów 450.

Odra w tabeli grupy południowej 1 ligi zajmuje 4. miejsce w gronie 12 drużyn. W 10 meczach zgromadziła 22 punkty. Przed nią są: Orzeł Jelcz-Laskowice, GKS Tychy (po 24 pkt) oraz GSF Gliwice (23 pkt). Na 7. miejscu jest drugi z naszych zespołów - Berland Komprachcice (15 pkt), a na 8. Gredar Brzeg (12 pkt).