1 liga kobiet. Rolnik ściga lidera, ULKS z remisem

Rolniczki wygraną z Resovią Rzeszów zapewniły sobie w ostatniej minucie.
Rolniczki wygraną z Resovią Rzeszów zapewniły sobie w ostatniej minucie. Rolnik B Głogówek
1-ligowe zawodniczki z Głogówka wygraną z Resovią zapewniły sobie w 90. min. Tymczasem zespół z Bogdańczowic odebrał punkty walczącemu o awans Sokołowi.

Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki i nie zabraknie w nich emocji. Prowadząca Czwórka Radom na wiosnę regularnie traci bowiem punkty, co stworzyło szanse dla pozostałych zespołów. Radomianki w czterech meczach zdobyły tylko trzy punkty, a tymczasem choćby nasz Rolnik Głogówek jeszcze nie przegrał i zniwelował stratę do dwóch „oczek”.

W grze pozostają jednak jeszcze Rysy Bukowina Tatrzańska, które mają zaległy mecz i trzy punkty straty do „Rolniczek”, a dystans nieco stracił Sokół Kolbuszowa Dolna (mniej o 3 pkt od Rolnika). W minionej serii postarał się o to drugi nasz 1-ligowiec ULKS Bogdańczowice, remisując z Sokołem 0-0.

Wynik wydaje się sprawiedliwy, bo gra była dość wyrównana, a szanse bramkowe miał jeden, jak i drugi zespół. Piłkarkom obu jedenastek brakowało jednak zdecydowanie skuteczności, a miejscowe były blisko powodzenia po stałym fragmencie, gdy piłka trafiła w poprzeczkę.

Tymczasem ekipa z Głogówka wygrała 2-1 (1-1) spotkanie z walczącą o utrzymanie, ale wymagającą Resovią Rzeszów. Rywalki, które niedawno pokonały Czwórkę, prowadziły, ale pięć minut później Dubiel wykorzystała podanie Dec i doprowadziła do remisu. Z kolei w ostatniej minucie meczu po dośrodkowaniu Wojdyło skutecznym „szczupakiem” popisała się Ejzel i zdobyła gola na wagę trzech punktów.

Kwestia wygranej w lidze i awansu jest tym samym otwarta. Czwórkę czekają jeszcze spotkania z Sokołem i Bogdańczowicami, a z tym pierwszym zmierzy się też Rolnik. Z pewnością będzie ciekawie, zwłaszcza że Rysy mają słabszych rywali i ULKS. Ten ostatni może więc rozdawać karty.

ULKS Bogdańczowice - Sokół Kolbuszowa Dolna 0-0
ULKS: Jaksy - Augustyniak (75. Rudzok), Banach, Bielska, Dyllong - Garbicz, Gaweł, Jańczyk, Kowalczyk, Królikowska - Małycha.

Rolnik Głogówek - Resovia Rzeszów 2-1 (1-1)
0-1 Kaput - 29., 1-1 Dubiel - 35., 2-1 Ejzel - 90.
Rolnik: Religa - Stroka (70. Wojdyło), Rudner, Kiersztajn, Duda - Dubiel, Sotor, Lipka, Pawłowska - Dec, Ejzel. Trener Stanisław Dyja.