1 liga koszykarzy. Pogoń Prudnik - Czarni Słupsk 83:93

Wojciech Pisarczyk zdobył 23 punkty.
Wojciech Pisarczyk zdobył 23 punkty. Oliwer Kubus
Trzeci weekend z rzędu u siebie zagrali koszykarze z Prudnika, ponieśli jednak pierwszą porażkę.

Na porażkę ogromny wpływ miała fatalna w wykonaniu gospodarzy pierwsza kwarta, którą przegrali aż 11:29. Słabo zagrali także w trzeciej, ale to inauguracyjna odsłona zdecydowała o dalszym przebiegu starcia. I słaba dyspozycja w rzutach za 2 punkty...

W drugiej części gry miejscowi próbowali wpłynąć na wynik, jednak na niewiele się to zdało. W pewnym momencie zniwelowali nawet straty do stanu 24:34, ale potem Czarni znowu zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie i koniec końców odrobili tylko pięć punktów.

Tym bardziej, że w trzeciej partii rywale znowu byli dużo lepsi i rzucili 12 „oczek” więcej! Podopieczni Tomasza Michalaka szczególnie zawiedli w drugiej jej części, kiedy przez ponad sześć minut tylko dwa razy trafili do kosza, i to z linii osobistych! Wtedy stało się jasne, że jest już po wszystkim.

Dlatego przekonujące zwycięstwo w czwartej kwarcie to już był tylko „łabędzi śpiew” prudniczan.

Pogoń Prudnik - Czarni Słupsk 83:93 (11:29, 25:20,14:26, 33:18)
Pogoń: Pisarczyk 23 (2x3), Prostak 18 (2x3), Krawczyk 16 (1x3), Sroka 8 (1x3), Szpyrka 6, Nowakowski 5 (1x3), Mordzak 4, Moczulski 2, Stalicki 1.

Pozostałe wyniki: AZS AGH Kraków - Polfarmex Kutno 75:86, Basket Poznań - WKK Wrocław 62:72, GKS Tychy - Polonia Leszno 80:83, Górnik Wałbrzych - Sokół Łańcut 62:82, Kotwica Kołobrzeg - Astoria Bydgoszcz 73:77, Księżak Łowicz - ZB Pruszków 70:56, SKK Siedlce - Śląsk Wrocław 102:104.