1 liga koszykarzy. Pogoń Prudnik ograła GKS Tychy

Pogoń Prudnik.
Pogoń Prudnik. Oliwer Kubus
Drugi mecz u siebie to i drugie zwycięstwo wywalczyli właśnie koszykarze Pogoni Prudnik. Tym razem w hali przy ul. Łuczniczej poległ GKS Tychy.

Podopieczni Tomasza Michalaka znowu potwierdzili, że „twierdza Prudnik” cały czas trzyma się świetnie. W zeszłym sezonie gospodarze wygrali tu 14 z 15 meczów, w tym natomiast rozegrali u siebie drugi mecz i po raz drugi wygrali. Tym razem w hali przy ul. Łuczniczej poległ GKS Tychy.

Biało-niebiescy ostatecznie wygrali 81:78 po emocjonującej końcówce, ale tak naprawdę sami sobie zgotowali ten los. Jeszcze w pierwszej połowie mieli 14 punktów przewagi, ale potem ją roztrwonili i w ostatnich sekundach musieli znowu się sprężyć.

Wszak po 20 minutach było 45:31 dla miejscowych. Do tego, w końcówce trzeciej odsłony prowadzili oni 60:47. Niestety na 200 sekund przed końcem tej partii prudniczanie przestali trafiać, a do tego ich defensywa zupełnie się posypała. Tyszanie z biegiem czasu zaczęli to wykorzystywać i na początku czwartej kwarty mieliśmy remis po 63.

Potem Pogoń co prawda znowu odskoczyła, ale też i znowu przyjezdni zwarli szeregi. Do tego stopnia, że na 41 sekund przed końcem wyszli na prowadzenie 77:78. Na szczęście ostatni zryw prudniczan okazał się odpowiednio skuteczny…

Najpierw z wyskoku trafił Wojciech Pisarczyk, a następnie obydwa rzuty wolne odpowiednio wykorzystał Grzegorz Mordzak, który też chwilę potem zebrał piłkę w obronie i wybił gościom z głowy marzenia o dobrym wyniku.

Pogoń Prudnik - GKS Tychy 81:78 (21:18, 21:13, 18:25, 18:22)