1 liga koszykarzy. Pogoń Prudnik wróciła na zwycięską drogę

Koszykarze Pogoni Prudnik zasłużyli na brawa.
Koszykarze Pogoni Prudnik zasłużyli na brawa. Oliwer Kubus
Serię czterech porażek z rzędu przerwali koszykarze Pogoni Prudnik. I to w bardzo efektowny sposób.

Podopieczni Tomasza Michalaka rozbili bowiem w swojej hali Nysę Kłodzko 88:72. Taki wynik robi tym większe wrażenie, iż inauguracyjną partię miejscowi przegrali 10:18! W kolejnej jednak odrobili straty, w czym duża zasługa dobrej gry Tomasza Nowakowskiego, a po zmianie stron wyszli nawet na prowadzenie. Przyjezdni jednak nie zamierzali odpuszczać i pewnym momencie nawet znowu przewodzili.

Od stanu 57:55 dla nich prudniczanie okres gry liczący 183 sekundy na przełomie trzeciej i czwartej kwarty wygrali 13:0. Rzucili wtedy trzy „trójki”, a aż siedem punktów zdobył w tym czasie Marcin Salamonik. To pozwoliło im już potem kontrolować przebieg wydarzeń. A gdy raz czy drugi goście próbowali zniwelować straty, skutecznie ich zapał studził Wojciech Pisarczyk.

Trudno dziwić się takiemu obrotowi sprawy, gdyż świetnie zagrała cała drużyna. Dość napisać, iż aż sześciu naszych koszykarzy skończyło to starcie z dwucyfrową liczbą punktów, a co ciekawe połowa z nich zdobyła równo 10. Najskuteczniejszy był jednak wspomniany Pisarczyk, kończąc pojedynek z 18 „oczkami” na koncie.

Nie sposób przejść obojętnie także obok faktu, iż biało-niebiescy jako zespół lepsi byli praktycznie w każdej statystyce. Począwszy od średniej trafień rzutów wolnych za dwa i za trzy, poprzez asysty, przechwyty i zbiórki, a skończywszy na mniejszej ilości strat.

Pogoń Prudnik - Nysa Kłodzko 88:72 (10:18, 20:12, 33:25, 25:17)