1 liga koszykarzy. Takiego pogromu Pogoni Prudnik trudno było się spodziewać

Tomasz Prostak zdobył w Siedlcach 10 punktów.
Tomasz Prostak zdobył w Siedlcach 10 punktów. Oliwer Kubus
Nasz zespół wysoko przegrał na wyjeździe z niżej sklasyfikowaną ekipą z Siedlec.

Zawodnicy Pogoni mieli udaną końcówkę minionego roku, więc można było oczekiwać, że w Siedlcach powalczą o kolejne zwycięstwo. Niestety, gospodarze nie pozostawili naszym koszykarzom żadnych złudzeń. Od początku prowadzili i o ile w pierwszej kwarcie ich przewaga nie była jeszcze wysoka, to w połowie meczu losy spotkania były przesądzone. Drugą kwartę miejscowi wygrali bowiem różnicą aż 19 punktów.

Popis gry w tej części meczu dał rezerwowy siedleckiej drużyny Karol Obarek, który w siedem minut zdobył aż 16 punktów.

Druga połowa spotkania była już lepsza w wykonaniu zawodników Pogoni. Gospodarze wysoko prowadząc nie musieli jednak specjalnie mocno się wysilać. Dominowali w każdym elemencie gry. Ich przewaga była szczególnie widoczna w walce na tablicach. Zaliczyli bowiem 38 zbiórek, podczas gry prudniczanie 18. Zespół z Siedlec miał świetną skuteczność w rzutach z gry. Trafiał na poziomie 57 procent, podczas gdy nasza ekipa miała skuteczność 35 procent. Na uwagę zasługuje fakt, że miejscowi trafili aż 17 razy za trzy punkty. Przy takich statystykach, ich wysoka wygrana nie może dziwić.

SKK Siedlce - Pogoń Prudnik 97:67 (20:14, 28:9, 22:23, 27:21)
SKK: Czosnowski 11 (3x3), Sobiło 11 (3x3), Wróbel 16 (3x3), Król 5 (1x3), Migała 15 - Obarek 21 (4x3), Nędzi 3, Kołodziński, Lewandowski 8 (2x3), Weres 2, Stefanik 5 (1x3). Trener Michał Spychała.
Pogoń: Mordzak 11 (2x3), Prostak 10 (2x3), Krajniewski 7 (1x3), Bogdanowicz 7, Strzelecki 10 - Krawczyk 6 (1x3), Malitka 5, Garwol 3 (1x3), Wielechowski, Nowerski 5, Krawiec 3 (1x3). Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali: Dariusz Nejman (Włocławek), Marcin Wasilewski (Bydgoszcz) i Michał Szybisty (Rzeszów). Widzów 300.