1 liga koszykarzy. Weegree AZS Politechnika Opolska lepsza od Miasta Szkła Krosno!

Opolanie znowu mieli powody do radości.
Opolanie znowu mieli powody do radości. Oliwer Kubus
Niemałą niespodziankę sprawili koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Nie dość, że pokonali faworyzowaną ekipę Miasta Szkła Krosno, to jeszcze uczynili to na wyjeździe.

Taka wygrana imponować może tym bardziej, że jeszcze poprzednim sezonie obie drużyny dzieliły dwie klasy rozgrywkowe. Opolanie to wszak beniaminek zaplecza elity, a team z Podkarpacia to spadkowicz z najwyższego poziomu.

Gości do triumfu poprowadził duet nowych zawodników, który zdobył dla nich ponad połowę punktów. Adam Kaczmarzyk nie tylko zanotował ich dokładnie 28, notując przy tym sześć celnych „trójek”, ale i celnie rzucił z dystansu w samej końcówce ustalając wynik na 80:78. Świetnie wspierał go Tomasz Ochońko. Rozgrywający akademików dopisał do ich dorobku 23 „oczka” i siedem asyst.

Podopiecznych Dominika Tomczyka nie zdeprymowała katastrofalna w ich wykonaniu druga kwarta, którą przegrali 9:22, a w dodatku zaliczyli okres siedmiu minut, gdy tylko raz trafili do kosza.

Mieli jednak nieco „zapasu” po inauguracyjnej odsłonie, którą z kolei wygrali 25:18. W dodatku w szatni musieli otrzymać niezłą reprymendę od swojego szkoleniowca, bo kolejna kwarta należała zdecydowanie do nich. Poza tym przełom tej i następnej „ćwiartki” wygrali 16:3.

Nie dało im to jednak komfortu gry w końcówce, bo w połowie ostatniej części miejscowi tracili do nich już tylko jedno „oczko”. Na szczęście opolanie zdołali zachować odpowiednią ilość zimnej krwi i druga wygrana w drugim meczu tego sezonu stała się faktem.

Miasto Szkła Krosno - Weegree AZS Politechnika Opolska 78:80 (18:25, 22:9, 20:30, 18:16)