1 liga koszykówki kobiet. Chrobry Basket Głuchołazy zakończył rundę zasadniczą zwycięstwem nad Tęczą Leszno

Oliwer Kubus
Dużych emocji dostarczyło ostatnie spotkanie 1-ligowych koszykarek Chrobrego Basket Głuchołazy w fazie zasadniczej. Po dogrywce pokonały one na wyjeździe Tęczę Leszno 66:64.

Z tym rywalem też zmierzą się w pierwszej rundzie play-off, którą rozpoczną już 10 marca.

Sukces w meczu 20. kolejki nasza drużyna zawdzięczała głównie świetnej postawie w trzeciej kwarcie, zakończonej zwycięstwem 17:8. Pozwoliło to jej doprowadzić do wyrównania przed ostatnią kwartą. W niej jednak też był remis, ale w dogrywce już minimalnie lepszy był Chrobry.

Tęcza Leszno - Chrobry Basket Głuchołazy 64:66 po dogrywce (21:14, 13:11, 8:17, 13:13, d. 9:11)
Chrobry: Piędel 14 (4x3), Witkoś 13, Misiek 12, Canert 11, Dobrowolska 10, Deko 4 (1x3), Kucharska 2.