1 liga koszykówki. Weegree AZS Politechnika Opolska wyraźnie słabsza od Czarnych Słupsk

Adam Kaczmarczyk rzucił dla Weegree 15 punktów.
Adam Kaczmarczyk rzucił dla Weegree 15 punktów. Oliwer Kubus
Weegree AZS Politechnika Opolska uległ na własnym terenie Czarnym Słupsk 70:92. O takim wyniku przesądziła przede wszystkim wyraźnie przegrana przez opolan ostatnia odsłona meczu.

Faworyzowani gracze ze Słupska od początku narzucili jednak swoje warunki gry. Już pierwsza kwarta przebiegała pod ich dyktando. Wygrali ją ostatecznie 21:14.

W drugiej odsłonie jednak pazur pokazali gospodarze. Po udanych zagraniach Adama Brenka oraz trójce Patryka Wilka Weegree AZS wyrównał nawet na 28:28. Dalej opolanom nie udało się jednak pójść za ciosem. Goście przetrzymali ich największy napór i na przerwę schodzili z przewagę czterech „oczek”.

Koszykarze z Opola zaciekły opór stawiali rywalom jeszcze do połowy trzeciej kwarty. Było wtedy jeszcze tylko 47:45 dla Czarnych. Z każdą kolejną minutą dominacja słupszczan jednak rosła, co szczególnie potwierdzili oni w ostatniej kwarcie. Wygrali ją aż 30:16 i w konsekwencji cały mecz różnicą aż 22 punktów.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Czarni Słupsk 70:92 (14:21, 15:12, 25:29, 16:30)
Weegree: Kaczmarzyk 15, Brenk 14, Piszczatowski 10, Wilk 9, Krajewski 6, Lewiński 6, Skiba 3, Szymański 3, Barszcz 2,Jodłowski 2, Heliński 0.