1 liga piłkarzy ręcznych. Olimp Grodków przegrał po rzutach karnych

Olimp nie utrzymał prowadzenia do końca.
Olimp nie utrzymał prowadzenia do końca. Damian Kapinos
Bardzo blisko zwycięstwa byli w czwartkowy wieczór piłkarze ręczni Olimpu Grodków. Niestety, ostatecznie przegrali po rzutach karnych...

Porażka boli tym bardziej, że podejmowali oni niżej notowany MKS Leszno i teraz to z tym rywalem zamienili się miejscami na swoją niekorzyść przez co zajmują przedostatnią lokatę w 1 lidze. W dodatku grodkowianie 200 sekund przed końcem prowadzili dwiema bramkami, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia, przez co goście doprowadzili do rzutów karnych, gdzie pierwszego nie wykorzystał lider Olimpu Sebastian Kolanko, a potem już nikt się nie pomylił.

Z drugiej strony patrząc na początek meczu to i tak punkt może być dla gospodarzy sukcesem, bo po 20 minutach przegrywali 5:10, a w grze utrzymywał ich niejako trzema trafieniami właśnie Kolanko. Potem jednak nasi zawodnicy mocno się zmobilizowali - zarówno w ofensywie jak i defensywie - i jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie. Później nadawali ton grze do tego stopnia, że 10 minut po zmianie stron i trafieniu Michała Niewiadomskiego było 18:15 dla nich.

Rywale jednak nie odpuszczali i niebawem był premis po 19, a później już gra była zażarta do samego końca. Bez happy endu jednak dla miejscowych.

Olimp Grodków - MKS Leszno 25:25 (12:12), karne - 4:5