1 liga piłkarzy ręcznych. Olimp Grodków przegrał ważny mecz u siebie

Olimp Grodków.
Olimp Grodków. Damian Kapinos
Dość niespodziewanej porażki w ramach walki o punkty 1 ligi doznał Olimp Grodków. W zaległym meczu nasz zespół przegrał bowiem z niżej notowanym GOKiS-em Kąty Wrocławskie 21:23 i to u siebie.

Przegrana ekipy z powiatu brzeskiego boli tym bardziej, że nie licząc ostatniej porażki w Legnicy to wcześniej spisywała się bardzo dobrze i wygrała trzy spotkania z rzędu. Teraz jednak poległa z „sąsiadem w tabeli”, który dzięki temu przeskoczył ją w zestawieniu spychając na dziewiąte miejsce w grupie B.

Co do samego spotkania to gospodarze bardzo dobrze je rozpoczęli. W początkowej fazie świetnie bronili, wszak w ciągu 10. minut stracili tylko jednego gola, co w znacznej mierze dawało im dość pewne prowadzenie (4:1).

Potem rywal nieco przełamał ich defensywę, niemniej w ataku wciąż było dobrze, szczególnie u Patryka Rogaczewskiego. Dzięki czemu po upływie takiego samego czasu utrzymywały się trzy trafienia przewagi podopiecznych Aleksandra Malinowskiego i Piotra Mieszkowskiego.

Wtedy jednak coś się zacięło w ich postawie i przez kolejne osiem minut to oni nie potrafili zdobyć gola, co przyjezdni uczynili aż pięciokrotnie i ze stanu 9:6 zrobiło się 9:11! Na szczęście wtedy to dwa razy przypomniał o sobie Kamil Rogaczewski i odzyskał korzystny wynik dla miejscowych. Niemniej do przerwy było po 12.

W drugą połowę znacznie lepiej weszli goście, wśród których Andrzej Krajewski szybko zdobył trzy bramki, z kolei grodkowianie nie mogli odnaleźć płynności w grze. Na szczęście z biegiem czasu budził się Sebastian Kolanko i 300 sekund przed końcem doprowadził do remisu po 19.

Niestety od tego momentu szczypiorniści Olimpu udanie zakończyli już tylko dwie akcje, a w obu przypadkach uczynił to Miłosz Stępień. Goście z kolei znacznie lepiej wytrzymali finisz i tym samym zwyciężyli.

W innym zaległym pojedynku i to na szczycie Siódemka-Miedź Legnica nadspodziewanie łatwo rozbiła Śląsk Wrocław, albowiem aż 33:18 i objęła przodownictwo w tabeli.

Warto odnotować, iż w sobotę Olimp podejmie ostatni w stawce Szczypiorniak Gorzyce Wielkie.

Olimp Grodków - GOKiS Kąty Wrocławskie 21:23 (12:12)