1 liga piłkarzy ręcznych. Wpadka Olimpu Grodków w swojej hali

Olimp Grodków.
Olimp Grodków. Damian Kapinos
Ależ zawód sprawił Olimp Grodków grając w sobotni wieczór w swojej hali. Nasi szczypiorniści przegrali bowiem ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie 30:34.

Takie rozstrzygnięcie zaskakuje zważywszy choćby na to, że rywal przed tym starciem był ostatni w tabeli. Do tego goście przegrali osiem wcześniejszych meczów z rzędu, a jedyny raz triumfowali na starcie sezonu.

Patrząc dość ogólnikowo to można by stwierdzić, że grodkowianie zawiedli szczególnie w inauguracyjnej odsłonie, kiedy to stracili aż 20 goli, a sami zdobyli siedem mniej. To nie jest do końca prawda, albowiem po pierwszym kwadransie mieliśmy remis po 9, a świetnie spisywał się wówczas Sebastian Kolanko, który zanotował wówczas cztery ze swoich siedmiu trafień.

Drugi taki fragment miejscowi jednak zupełnie „zawalili”, albowiem ten okres przed przerwą rywale wygrali 11:4. Dzięki temu po zmianie stron przyjezdni mogli już kontrolować przebieg wydarzeń skupiając się na obronie korzystnego rezultatu.

Tym bardziej, że 10 minut przed końcem było aż 29:23 dla nich. Miejscowi jednak postanowili jeszcze zawalczyć, a w ich szeregach szczególnie wykazał się wówczas Grzegorz Nowak. Tak czy inaczej na 150 sekund przed końcem od ekipy z Wielkopolski dzieliły ich już tylko dwa trafienia (29:31).

Przyjezdni jednak znacznie lepiej rozegrali finisz i zasłużenie triumfowali. W ich szeregach kapitalnie prezentował się choćby Paweł Dutkiewicz, który zdobył 12 bramek! Po pięć dołożyli Krzysztof Dutkiewicz, Mateusz Jedwabny i Paweł Piosik, co daje łącznie 27 goli na ten wymieniony kwartet...

Olimp Grodków - Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 30:34 (13:20)