1 liga piłki ręcznej. ASPR Zawadzkie przegrała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po koszmarnej drugiej połowie

Łukasz Całujek cztery razy zaskoczył bramkarza KSZO.
Łukasz Całujek cztery razy zaskoczył bramkarza KSZO. Oliwer Kubus
Nasza drużyna fatalnie zaprezentowała się po przerwie.

Niepowodzenie w starciu z KSZO było dla naszego zespołu tym bardziej bolesne, że w pierwszej rundzie wyszedł on obronną ręką z potyczki z tym rywalem. Gracze z Zawadzkiego u siebie zwyciężyli wówczas 33-30, co było jednym z ich pierwszych zwycięstw w sezonie. Stało się ono niejako bodźcem do kolejnych sukcesów, które wywindowały ich z dna 1-ligowej tabeli.

Pierwsza połowa rywalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim również nie zapowiadała ich spektakularnego niepowodzenia. Najlepszy fragment ASPR zanotowała pomiędzy 22. a 26. minutą, kiedy to zdobyła cztery gole z rzędu i objęła prowadzenie 12-9. Pierwszoplanową postacią w jej szeregach był doświadczony Paweł Swat. Niestety, równie szybko tą zaliczkę roztrwoniła i na półmetku był już remis 12-12.

Problemem naszych szczypiornistów było jednak to, że od początku łapali oni bardzo dużo kar. Łącznie otrzymali oni aż 12 „dwuminutówek”, z czego siedem w drugiej odsłonie. Tak częsta gra w osłabieniu pomogła ich rywalom zbudować sobie po przerwie zaliczkę, której zawadczanie nie byli już później w stanie zniwelować, a z minuty na minutę dominacja gospodarzy tylko się powiększała. Ostatecznie zwyciężyła różnicą aż dziewięciu trafień i powiększyła swoją przewagę nad ASPR-em do dziewięciu punktów.

KSZO Ostrowiec Św. - ASPR Zawadzkie 32-23 (12-12)
KSZO: Piątkowski, Szewczyk - Grabowski 1, Bulski 5, Falasa 5, Jeżyna 5, Cukierski, Kogutowicz 1, Bernacki, Goliszewski 2, Kieloch 6, Sieniek, Chmielewski 5, Sobut 1, Hubka 1. Trener Mariusz Jurasik.
ASPR: Skrzypczyk, Donosewicz - Kubillas 2, Ścigaj 2, Mięsopust 2, Zagórowicz 4, Szulc, M. Morzyk, Wacławczyk 1, P. Całujek, Krygowski, Ł. Całujek 4, S. Danysz 2, Swat 6. Trener Łukasz Morzyk.
Kary: KSZO - 10 min., ASPR - 24 min.