1 liga piłki ręcznej (grupa B). Olimp Grodków - AZS Uniwersytet Zielonogórski 24:19

Olimp odniósł piąte zwycięstwo w sezonie.
Olimp odniósł piąte zwycięstwo w sezonie. Damian Kapinos
1-ligowi piłkarze ręczni Olimpu Grodków wygrali u siebie rozgrywany awansem mecz 23. kolejki z AZS-em Uniwersytetem Zielonogórski 24:19.

Było to bardzo cenne zwycięstwo, zważywszy na to, że przed pierwszym gwizdkiem grodkowianie znajdowali się znacznie niżej w tabeli niż ich rywale. Do rywalizacji przystępowali z 12. miejsca, z dorobkiem 11 punktów, podczas gdy zielonogórzanie plasowali się na 5. pozycji (21 pkt).

Początek meczu nie ułożył się najlepiej dla grodkowian. Do 18. minuty na boisku rządzili goście, którzy wtedy wygrywali 8:4. Taki obrót spraw nie zniechęcił jednak graczy Olimpu i przebudzili się oni jeszcze przed przerwą. Do tego stopnia, że na półmetku był już remis 11:11.

Drugą odsłonę od dwóch trafień z rzędu zaczął AZS, ale od tego momentu sprawy w swoje ręce wzięli już miejscowi. Po serii pięciu kolejnych goli odskoczyli na 16:13 i później ani na chwilę nie dali się złapać. A kiedy w 57. minucie wygrywali już 23:18, stało się jasne, że trzy punkty padną ich łupem.

Olimp Grodków – AZS Uniwersytet Zielonogórski 24:19 (11:11)
Olimp: Drojma – Migoń 6, Jendryca 6, Niewiadomski 6, Kolanko 3, Ungier 2, Garncarz 1, Dyktyński.