1 liga piłki ręcznej kobiet (grupa B). Otmęt Krapkowice - Cracovia 28:29

Niewiele zabrakło, by ambitna pogoń przyniosła Otmętowi punktową zdobycz.
Niewiele zabrakło, by ambitna pogoń przyniosła Otmętowi punktową zdobycz. Mirosław Szozda
Po pierwszym występie w 2023 roku, powodów do zadowolenia nie miały piłkarki ręczne 1-ligowego Otmętu Krapkowice. Uległy one u siebie Cracovii 28:29.

Tym samym krapkowiczanki po raz drugi w sezonie uległy drużynie ze stolicy Małopolski, choć teraz znacznie niżej aniżeli na inaugurację sezonu, kiedy to przegrały 17:26.

Początek spotkania w hali Otmętu był wyrównany. Jeszcze w 18. minucie na tablicy świetlnej widniał remis 8:8. Końcówkę pierwszej połowy gospodynie jednak zupełnie przespały. Do tego stopnia, że na półmetku rywalizacji były w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ to krakowianki prowadziły wtedy już 15:10.

Start drugiej odsłony również ułożył się bardzo źle dla Otmętu. Zawodniczki Cracovii jeszcze powiększyły swoją zaliczkę i w 39. minucie wygrywały 21:14.

Wtedy jednak coś w ekipie z Krapkowic drgnęło. A dokładniej stało się tak za sprawą niesamowitej postawy duetu Aleksandra Kuźnik - Natalia Staszkiewicz. Obie zdobyły w całym meczu dla swojego zespołu aż 23 bramki (odpowiednio 12 i 11), dzięki czemu w końcówce Otmęt wyrównał najpierw na 27:27, a potem 28:28.

Decydującą akcję w końcówce wykonały jednak szczypiornistki z Krakowa i ostatecznie to one okazały się o jedno trafienie lepsze.

Otmęt Krapkowice – Cracovia 28:29 (10:15)
Otmęt: Szymańska 1, Cierpioł – Kuźnik 12, Staszkiewicz 11, Blozik 2, Stańczyk 2, Olfans, Szwajkiewicz, Stopa, Platnitskaya, Gowin.

Inne wyniki
Victoria Świebodzice – Karkonosze Jelenia Góra 27:27 (karne 2:4), Śląsk Wrocław – Energa Szczypiorno Kalisz 27:27 (karne 8:7).