1. liga piłki ręcznej kobiet. Nadzieje na sukces Otmętu Krapkowice znowu zostały szybko rozwiane

Mirosław Szozda
Otmęt Krapkowice został rozgromiony w Warszawie przez miejscową Wesołą.

Choć krapkowiczanki, jak to zwykle bywa, nie były faworytkami starcia w stolicy, można było się spodziewać, że postawią rywalkom większy opór. Tym bardziej, że Wesoła w obecnym sezonie również nie błyszczy i zajmuje dopiero 9. miejsce w stawce. Z udowodnieniem swojej wyższości nad Otmętem nie miała jednak absolutnie żadnych problemów.

Wystarczyło właściwie jedynie 10 minut rywalizacji, by powiedzieć, że jest już „po emocjach”. Po ich upływie warszawianki wygrywały bowiem 7:0!

Pierwszego gola dla Otmętu rzuciła dopiero w 12. minucie Agnieszka Gołąbek, ale w kolejnych fragmentach rywalizacji w pierwszej odsłonie zawodniczki Wesołej cały czas powiększały swoją przewagę, nawet do stanu 14:4.

Na półmetku zaliczka gospodyń zmalała co prawda do siedmiu bramek, ale w drugiej odsłonie ponownie kompletnie zdominowały one ekipę z Krapkowic. Po trzech kwadransach prowadziły już 28:15 i Otmętowi pozostała tylko walka o „kosmetykę” tego fatalnego wyniku. Nie udało się mu tego dokonać i ostatecznie poległ on właśnie różnicą 13 trafień.

Wesoła Warszawa - Otmęt Krapkowice 36:23 (18:11)
Otmęt: Mazurkiewicz - Łapszyńska 5, Gołąbek 4, Orlik 4, Kochanowska-Wistuba 3, Medwid 3, Blozik 2, Grzejszczak 1, Szwajkiewicz 1, Kuźmik.