1 liga piłki ręcznej kobiet. Otmęt Krapkowice przegrał z Sośnicą Gliwice i zakończył sezon na ostatnim miejscu

Otmęt Krapkowice zakończył sezon z dorobkiem zaledwie 11 punktów.
Otmęt Krapkowice zakończył sezon z dorobkiem zaledwie 11 punktów. Mirosław Szozda
Piłkarki ręczne 1-ligowego Otmętu Krapkowice w ostatnim meczu sezonu uległy na wyjeździe Sośnicy Gliwice 24:39.

Samo spotkanie nie miało wielkiej historii, bo zespół z Gliwic ułożył je po swojej myśli już w pierwszym kwadransie. Już po 15 minutach Sośnica wygrywała bowiem 9:3. Do półmetka zawodów jej przewaga jeszcze wzrosła i na przerwę schodziła ona z prowadzeniem 20:10.

Taki rezultat wybił już z głów krapkowiczanek jakiekolwiek marzenia o odwróceniu losów rywalizacji. O drugiej połowie można napisać tyle, że po prostu się odbyła, bo odbyć się musiała.

Otmęt zakończył sezon 2022/23 na ostatnim, 11. miejscu w tabeli. To wynik grubo poniżej oczekiwań. Przekonujemy się o tym, przypominając wypowiedź prezesa klubu z Krapkowic Daniela Medwida, jakiej udzielił nam przed startem rozgrywek.

- W przyszłym roku planowana jest reorganizacja rozgrywek, a naszym zamiarem jest dostanie się do Ligi Centralnej. Wejdą do niej drużyny, które zajmą miejsca od drugiego do piątego - mówił w połowie września Medwid.

Sośnica Gliwice – Otmęt Krapkowice 39:24 (20:10)
Otmęt: Szymańska 1 – Platnitskaya 8, Kuźnik 5, Stopa 3, Blozik 2, Gowin 2, Olfans 1, Staszkiewicz 1, Stańczyk 1, Szymańska 1, Szwajkiewicz, Czarnik, Matuszek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0