1 liga piłki ręcznej. Kolejna wysoka przegrana Olimpu Grodków

Ten sezon zdecydowanie nie należy do udanych dla Olimpu Grodków.
Ten sezon zdecydowanie nie należy do udanych dla Olimpu Grodków. Damian Kapinos
14. porażkę w obecnym sezonie poniósł 1-ligowy Olimp Grodków. W 18. kolejce jego szczypiorniści polegli na wyjeździe z UKS-em Kąty Wrocławskie 19:25.

Na przebieg całego spotkania bardzo mocno rzutował niezwykle słaby początek Olimpu. W pierwszym kwadransie jego zawodnicy poczynali sobie tak źle, że tylko raz pokonali w tym czasie bramkarza rywali. Gospodarze byli znacznie skuteczniejsi, przez co w 15. minucie wygrywali oni już 7:1.

Potem grodkowianie się zerwali, przede wszystkim za sprawą niezłego fragmentu gry duetu Sebastian Kolanko - Kamil Rogaczewski. Ich trafienia tchnęły w gości sporo wiary. W 26. minucie zmniejszyli oni przewagę ekipy z Kątów Wrocławskich do trzech goli (10:7), ale ostatecznie chwile przed przerwą znów należały do UKS-u.

W drugiej odsłonie piłkarze ręczni z Grodkowa nie mieli już jednak ani przez moment punktu zaczepienia. Miejscowi spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, a w pewnym momencie, dokładnie w 56. minucie, ich zaliczka wzrosła nawet do dziesięciu bramek (24:14). Potem co prawda Olimp zdobył pięć goli z rzędu, ale nie miało to już żadnego wpływu na końcowe rozstrzygnięcie.

UKS Kąty Wrocławskie - Olimp Grodków 25:19 (13:8)
Olimp: Dytko, Łągiewka - Kolanko 7, Hertel 2, Prokop 2, K. Rogaczewski 2, Wiśniowiecki 2, Garncarz 1, P. Rogaczewski 1, Stępień 1, Wandzel 1, Juros, Maciejewski, Niewiadomski, Nowak.
Kary: UKS - 14 min., Olimp - 16 min.