1 liga piłki ręcznej. Olimp Grodków podtrzymał zwycięską passę w meczach u siebie

Szczypiorniści Olimpu Grodków notują bardzo udane wejście w sezon.
Szczypiorniści Olimpu Grodków notują bardzo udane wejście w sezon. Oliwer Kubus
Już trzecie zwycięstwo na własnym terenie odniósł w obecnych rozgrywkach Olimp Grodków.

Anilana Łódź dołączyła do Ostrovii Ostrów Wielkopolski oraz ŚKPR-u Świdnica, czyli drużyn, które w tym sezonie przegrały w Grodkowie.

W przerwie meczu gospodarzy z łodzianami nie można było jednak jeszcze jednoznacznie przewidzieć, jakim wynikiem zakończy się ta rywalizacja. Losy pierwszej odsłony układały się bowiem zmiennie. Częściej prowadzili w niej grodkowianie, choćby 12:9 w 23. minucie, ale słabo zagrali oni w końcówce i ostatecznie w połowie spotkania musieli myśleć, jak odrobić jednobramkową stratę (14:15).

W drugiej części gry już jednak dzielili i rządzili na boisku. Sygnał do błyskawicznego odrabiania strat dał im już na jej początku Denis Hertel. Wkrótce jego śladami podążyli pozostali zawodnicy Olimpu, na czele z Marcelem Ungierem i Sebastianem Kolanko.

Wymieniona trójka stanowiła w tym meczu „kręgosłup” zespołu, ale miała też spore wsparcie w pozostałych kolegach. Dzięki temu z minuty na minutę gra grodkowskiej drużyny nabierała rumieńców i ostatecznie zwyciężyła ona aż sześcioma bramkami.

Olimp Grodków - Anilana Łódź 30:24 (14:15)
Olimp: Młoczyński, Mańko - Ungier 6, Chmiel 5, Hertel 5, Kolanko 4, Rogaczewski 3, Marcyniuk 2, Szulc 2, Górny 1, Maciejewski 1, Mierzwiński 1, Galus, Koszyk, Stępień.