1 liga piłki ręcznej. Olimp Grodków przegrał w Forzą Wrocław. Pogrążył go jego były zawodnik

Marcel Ungier nie okazał litości byłym kolegom.
Marcel Ungier nie okazał litości byłym kolegom. Oliwer Kubus
Dziewięć goli Marcela Ungiera dało Forzy Wrocław wygraną w Grodkowie.

Potyczka 5. kolejki od samego początku nie układała się po myśli grodkowian. Dość powiedzieć, że ani razu nie znajdowała się ona na prowadzeniu, a tylko raz, nie licząc wyniku 0:0, na tablicy świetlnej pojawił się remis. Taka sytuacja miała jedynie miejsce w 6. minucie, gdy było 2:2.

Potem już na dobre inicjatywę zaczęli przejmować szczypiorniści z Wrocławia. Ich liderem był Marcel Ungier, czyli rozgrywający, który w minionym sezonie reprezentował jeszcze barwy Olimpu. Przed przerwą zdobył on już sześć bramek - po trzy z gry o raz z rzutów karnych. W tym drugim aspekcie wykazywał się stuprocentową skutecznością. Do „siódemek” zaczął jednak podchodzić po tym, jak pierwszej z nich dla Forzy nie wykorzystał Konrad Cegłowski.

Poczynania Ungiera mocno przyczyniły się do tego, że przyjezdni na półmetku prowadzili już 15:10. Lecz tak duża przewaga uśpiła ich czujność w początkowych fragmentach drugiej odsłony.

Wtedy właśnie w serca kibiców zespołu z Grodkowa wstąpiła nadzieja, że ich ulubieńcy będą w stanie odwrócić losy rywalizacji, by następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Serie znakomitych zagrań Krzysztofa Jurosa i Sebastiana Kolanki (obaj rzucili po trzy gole) sprawiły bowiem, że w 42. minucie gospodarze przegrywali już tylko 18:19.

Na tym jednak pogoń Olimpu dobiegła końca. Goście, wśród których występował również były bramkarz grodkowian Marcin Młoczyński, ponownie doszli do głosu i w ostatnim kwadransie udokumentowali swoją wyższość, m.in. za sprawą kolejnych trafień Ungiera.

Olimp Grodków - Forza Wrocław 22:29 (10:15)
Olimp: Zając, Balcerek - Kolanko 6, Juros 4, Bernaś 3,Hertel 2, Rogaczewski 2, Szulc 2, Mierzwiński 1, Prokop 1, Stępień 1, Chmiel, Daszczenko.
Kary: Olimp - 14 min., Forza - 16 min.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0