1 liga piłki ręcznej. Olimp Grodków słabszy od Miedzi Legnica. Rzuty karne tym razem nie ułożyły się po jego myśli

Dawid Mierzwiński zdobył najwięcej bramek dla Olimpu.
Dawid Mierzwiński zdobył najwięcej bramek dla Olimpu. Oliwer Kubus
Mecz z Miedzią Legnica był dla Olimpu Grodków już trzecim w tym sezonie, który zakończył się po rzutach karnych. Ale pierwszym przegranym.

Zanim jednak do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs „siódemek”, po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. Układała się ona bowiem bardzo dobrze dla grodkowian, którzy po znakomitym początku, w 7. minucie objęli prowadzenie 6:2. Tą zaliczkę później umiejętnie utrzymywali, przede wszystkim za sprawą trafień niezawodnego Sebastiana Kolanki. Stąd też na półmetku prowadzili z mocno przetrzebioną kadrowo Miedzią 15:12.

Druga odsłona ułożyła się jednak dla Olimpu już znacznie gorzej. Odrobienie strat, równoznaczne z doprowadzeniem do remisu 17:17, zajęło legniczanom zaledwie osiem minut. Potem to oni byli stroną dominującą, ale ostatecznie bramki Dawida Mierzwińskiego i Kamila Rogaczewskiego pozwoliły gospodarzom doprowadzić do rzutów karnych.

W nich jednak swoich szans nie wykorzystali Kolanko i Mierzwiński. Stąd też Olimp, w przeciwieństwie do meczów z Anilaną Łódź i Ostrovią Ostrów Wielkopolski, tym razem okazał się w „siódemkach” gorszy.

Olimp Grodków - Miedź Legnica 23:23 (15:12), karne 3:4
Olimp: Zając, Balcerek - Mierzwiński 5, Kolanko 4, Rogaczewski 4, Gajda 3, Juros 3, Daszczenko 2, Chmiel 1, Prokop 1, Bernaś, Hertel, Stępień, Szulc, Świerczyński, Wiśniowiecki.
Kary: Olimp - 12 min., Miedź - 8 min.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0