1 liga piłki ręcznej. Olimp Grodków wysoko uległ Śląskowi Wrocław [ZDJĘCIA]

Śląsk Wrocław - Olimp Grodków 28:16 (13:4)
Śląsk Wrocław - Olimp Grodków 28:16 (13:4) Damian Kapinos
Olimp Grodków był kompletnie bezradny w zaległym meczu 1. kolejki 1 ligi (grupa B). Uległ w nim na wyjeździe Śląskowi Wrocław aż 16:28.

O tym, że grodkowianom będzie niezwykle trudno myśleć o pozytywnym wyniku, świadczył już przebieg pierwszego jedynie. Zdobyli w nim bowiem tylko dwie bramki. Wciąż jednak byli w grze, ponieważ dzięki dobrej postawie bramkarza Damiana Zająca przegrywali wtedy tylko 2:5.

W następnych 15 minutach Śląsk powiększył jednak swoją zaliczkę. Dla Olimpu do przerwy gole zdobywał już tylko Sebastian Kolanko, ale uczynił to zaledwie dwukrotnie. Wrocławianie byli skuteczniejsi, dzięki czemu na półmetku wygrywali 13:4.

Trzy pierwsze bramki po przerwie rzucili co prawda goście, ale generalnie druga odsłona była już „dobijaniem leżącego”. Ekipa z Wrocławia konsekwentnie podkreślała swoją dominację. Wyróżniał się w niej Bartosz Markiewicz, autor 10 trafień. Dla Olimpu była to już trzecia porażka w sezonie. Z zerowym dorobkiem zajmuje on ostatnie, 11. miejsce w tabeli.

Olimp: Zając, Łagiewka, Dytko - Kolanko 6, Wiśniowiecki 3, Hertel 2, Stępień 2, Maciejewski 1, K. Rogaczewski 1, P. Rogaczewski 1, Juros, Nowak, Prokop, Wandzel.