1 liga piłki ręcznej. Pierwsza w sezonie wygrana Olimpu Grodków. Po dramatycznym boju wygrał on z MKS-em Leszno

Łukasz Szulc zdobył zwycięskiego gola dla Olimpu.
Łukasz Szulc zdobył zwycięskiego gola dla Olimpu. Oliwer Kubus
Olimp Grodków pokonał na wyjeździe MKS Leszno 24:23. Był to dla niego pierwszy wygrany mecz w sezonie.

Spotkanie pomiędzy ekipami z dolnej części tabeli układało się po myśli grodkowian od 10. minuty, kiedy to był remis 5:5. Wtedy to bardzo mocno do gry włączyli się choćby Patryk Rogaczewski i Filip Stefani. Ich znakomite serie strzeleckie pozwoliły na półmetku prowadzić Olimpowi aż 14:9.

Jeszcze w 47. minucie, kiedy ekipa z Grodkowa prowadziła 22:17, wydawało się, że nic złego nie może się jej stać. Ostatnie minuty rozegrała ona jednak na tyle źle, że około 120 sekund przed końcem MKS wyrównał na 23:23. Na szczęście dla Olimpu potem trafił jeszcze Łukasz Szulc i był to gol na wagę trzech punktów.

MKS Leszno - Olimp Grodków 23:24 (9:14)
Olimp: Zając, Dytko - Stefani 5, K. Rogaczewski 4, Juros 3, Kolanko 3, P. Rogaczewski 3, Szulc 3, Maciejewski 2, Prokop 1, Wandzel, Wiśniowiecki.
Kary: MKS - 8 min., Olimp - 12 min.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani