1 liga piłki ręcznej. Wygrana Olimpu Grodków, porażka ASPR-u Zawadzkie

Skrzydłowy Sebastian Kolanko był autorem aż 10 trafień dla Olimpu Grodków.
Skrzydłowy Sebastian Kolanko był autorem aż 10 trafień dla Olimpu Grodków. Damian Kapinos
Inauguracja sezonu była udana tylko dla jednego z naszych męskich reprezentantów w 1 lidze piłki ręcznej.

W meczu 1. kolejki grodkowianie pokonali u siebie ŚKPR Świdnicę 33:30. Choć wynik może zwiastować wyrównany bój, tak naprawdę to Olimp od samego początku przejął inicjatywę i generalnie spokojnie kontrolował losy rywalizacji. Na 10 minut przed końcem wygrywał nawet sześcioma golami, więc jego triumf nie był zagrożony.

Olimp Grodków - ŚKPR Świdnica 33:30 (15:12)
Olimp: Stroński, Dytko - Kolanko 10, Ungier 9, Stępień 6, Biernat 3, Wiśniowiecki 2, Migoń 2, Lechowicz 1, Garncarz.
Kary: Olimp - 8 min., ŚKPR - 12 min.

Spory niedosyt czuć mogli natomiast szczypiorniści z Zawadzkiego. Do przerwy prowadzili oni w wyjazdowym meczu z KSSPR-em Końskie 16:13, a w 51. minucie nawet 25:21. Końcówka w ich wykonaniu była jednak bardzo słaba, przez co ostatecznie przegrali 27:28.

KSSPR Końskie - ASPR Zawadzkie 28:27 (13:16)
ASPR: Zając, Mańko - Krygowski 8, A. Wacławczyk 5, Czaja 4, Przybysz 4, Zagórowicz 3, Smyk 3, A. Kaczka, Koprek, W. Wacławczyk, Witkowski.
Kary: KSSPR - 8 min., ASPR - 12 min.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0