1 liga siatkarzy. Dwa punkty zdobyte przez Mickiewicza Kluczbork w meczu z Buskowianką Kielce mogą być na wagę utrzymania

Mateusz Frąc był liderem Mickiewicza. Zdobył 29 punktów.
Mateusz Frąc był liderem Mickiewicza. Zdobył 29 punktów. Oliwer Kubus
Mickiewicz Kluczbork lepiej wytrzymał wojnę nerwów i pokonał u siebie w pięciu setach Buskowiankę Kielce.

Triumf ten był dla kluczborczan niezwykle istotny, ponieważ odnieśli go nad jednym z bezpośrednich konkurentów do walki o utrzymanie. Wygrana po tie-breaku sprawiła, że Mickiewicz zrównał się z Buskowianką pod względem zdobytych punktów i na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej ustępuje jej tylko minimalnie gorszym stosunkiem setów. Wciąż może zatem śmiało myśleć o zakończeniu sezonu na miejscach 9-10., gwarantujących pozostanie w 1 lidze bez konieczności rywalizacji w fazie play-out.

Co więcej, gracze z Kluczborka zwyciężyli kielczan po raz drugi w sezonie, mimo że po trzech setach przegrywali 1:2, a w czwartym goście już 3:8. Szybko jednak doprowadzili do remisu (10:10), a później mieli w swoich szeregach niezawodnego atakującego Mateusza Frąca. Tym samym, po nerwowej końcówce, triumfowali 28:26.

Tie-break też był zacięty, ale znów padł łupem miejscowych. Wydatnie pomógł im w tym Adam Parcej, który dał od czwartej partii tak świetną zmianę, że został uznany graczem meczu.

Mickiewicz Kluczbork - Buskowianka Kielce 3:2 (20:25, 25:14, 19:25, 28:26, 15:12)
Mickiewicz: Popik, Kowalonek, Polański, Frąc, Pasiński, Mucha, Sachnik (libero) oraz Brożyniak, Miarka, Parcej, Maćkowiak, Napiórkowski, Stysiał (libero).