1 liga siatkarzy. Norwid Częstochowa - Stal Nysa 3:2

Stal Nysa przegrała z Norwidem.
Stal Nysa przegrała z Norwidem. Oliwer Kubus
Dość niespodziewanej porażki w Częstochowie doznali siatkarze Stali Nysa. Przegrali bowiem nie z tamtejszym AZS-em, a ze znacznie niżej notowanym Norwidem.

Taka przegrana boli tym bardziej, że nysanie pewnie wygrali dwa pierwsze sety, natomiast w czwartym zdołali odrobić pięć punktów straty i wydawało się, że pójdą za ciosem. Niestety, przegrali tę odsłonę, a także kolejną oraz tie break. Tym samym muszą zadowolić się jednym „oczkiem”.

Do tego inauguracyjna odsłona zwiastowała łatwą przeprawę gości, którzy od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie i w pewnym momencie prowadzili już nawet 14:7 i niezagrożenie zwyciężyli do 19.

Druga partia za to długo była wyrównana, jednak od stanu 10:10 przyjezdni odjechali częstochowianom i również nie mieli problemów w końcówce.

W trzecim secie wreszcie obudzili się miejscowi i od początku do końca to oni nadawali ton grze. Z kolei w kolejnej części gra "poszli za ciosem", a szczególnie we znaki dawał się Stali Paweł Stabrawa, aż wyprowadził swój team na prowadzenie 16:11.

Wtedy to kolejną przerwę na żądanie wziął Krzysztof Stelmach i tym razem podziałało, bo jego podopieczni wzięli się w garść i szybko doprowadzili do remisu. I wtedy... znowu stanęli, co tym razem rywale pewnie wykorzystali zwyciężając do 21.

Tie break natomiast już w pełni należał do nich, do czego mocno przysłużyła się zagrywka Damiana Kogouta, gdyż "wyciągnął" ich na 10:4, przez co było po emocjach.

Norwid Częstochowa - Stal Nysa 3:2 (19:25, 20:25, 25:20, 25:21, 15:8)