1 liga siatkarzy. Stal Nysa wygrała w Sulęcinie z Olimpią, ale łatwo nie miała

Stal nysa musiała się sporo namęczyć by zwyciężyć w Sulęcinie.
Stal nysa musiała się sporo namęczyć by zwyciężyć w Sulęcinie. Oliwer Kubus
Z dalekiej podróży wrócili siatkarze Stali Nysa. I niekoniecznie chodzi o to, że grali w odległym Sulęcinie.

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha w starciu z niżej notowaną Olimpią przegrali bowiem dwa pierwsze sety. I to dość gładko, bo jeden do 19, a drugi do 20.

To wynikało choćby z tego, że gospodarze dość mocno ryzykowali w polu serwisowym i bardzo dobrze grali "na siatce", a gdy musieli ponawiać akcje, to również nie stanowiło to dla nich problemu. Jakby tego było mało nysanie popełniali sporo błędów i mieli kłopoty w ataku.

Na szczęście nasi siatkarze totalnie zmobilizowali się w trzeciej odsłonie i wręcz zmietli gospodarzy z parkietu, zwyciężając 25:12! Wpływ na to miała choćby zagrywka, którą raz po raz bombardowali rywali.

Dzięki temu także poszli za ciosem. W czwartej partii początkowo Olimpia starała się im dotrzymywać kroku, bo jeszcze mniej więcej w połowie tej części gry przegrywała tylko dwoma "oczkami", ale potem goście znowu podkręcili tempo i również triumfowali dość przekonująco (25:18).

W związku z tym mieliśmy tie break, w którym również Stal rozdawała karty. Już przy zmianie stron prowadziła 8:4 i cały czas kontrolowała wydarzenia na parkiecie, przez co przewaga oscylowała właśnie wokół czterech piłek.

Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli tym razem 15:11, a w całym meczu 3:2.

Olimpia Sulęcin - Stal Nysa 2:3 (25:18, 25:20, 12:25, 18:25, 11:15)