1 liga siatkówki kobiet. Kolejna wygrana Uni Opole po tie-breaku, tym razem z Solną Wieliczka

Siatkarki Uni znów przeżywały różne chwile, ale ponownie na koniec cieszyły się ze zwycięstwa. Wiktor Gumiński
Siatkarki Uni Opole wygrały drugi mecz z rzędu w stosunku 3:2. Tym razem po zaciętym boju pokonały u siebie Solną Wieliczka.

Tym razem jednak, w odróżnieniu do zwycięskiego poprzedniego meczu z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice, opolanki nie weszły jednak udanie w mecz. Zespół z Wieliczki szybko odskoczył w pierwszym secie na 10:5. Ambitnie goniące gospodynie potrafiły się zbliżyć do rywalek nawet na punkt, ale koniec końców poległy 22:25.

Drugi set był już jednak kompletną dominacją Uni. Wszystko co dobre zaczęło się dla opolskiego zespołu przy serii zagrywek Marty Ciesiulewicz. Wtedy to uzyskał on ośmiopunktową zaliczkę (16:8), którą później już tylko powiększał i ostatecznie pewnie triumfował 25:15.

W trzeciej partii natomiast bardzo solidnie dały się miejscowym we znaki dwie byłe zawodniczki Uni - rozgrywająca Angelika Gajer oraz atakująca Weronika Sobiczewska. Pierwsza dobrze kreowała grę i groźnie serwowała, a druga była liderką swojej ekipy w ofensywie. Spisywały się one na tyle dobrze, że Solna wygrała 25:18.

Będące pod ścianą opolanki przez większość czwartego seta pokazywały kapitalną grę. Świetne zmiany dały Gabriela Borawska i Adrianna Rybak, które w dużej mierze pomogły Uni objąć prowadzenie ... 17:3! Wtedy gospodyniom zdarzył się przestój, ale przy tak ogromnej zaliczce obeszło się bez poważniejszych konsekwencji. Zwyciężyły one bowiem pewnie 25:18.

W tie-breaku już natomiast od początku do końca nie było wątpliwości, kto jest drużyną lepszą. Koncertowo spisał się w nim przede wszystkim Kinga Stronias. Uni wygrało decydującą odsłonę 15:6, a jego przyjmująca została wybrana zawodniczka meczu.

Uni Opole - Solna Wieliczka 3:2 (22:25, 25:15, 18:25, 25:18, 15:6)
Uni: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Ciesiulewicz, Trojan, Adamek (libero) oraz Wąsik, Borawska, Kłoda, Rybak.