1 liga siatkówki kobiet. Uni Opole gorsze od SMS-u Szczyrk

Siatkarki Uni miały w Szczyrku sporo problemów.
Siatkarki Uni miały w Szczyrku sporo problemów. Łukasz Baliński
W 2. kolejce Uni Opole uległo na wyjeździe SMS-owi Szczyrk 2:3. Patrząc na przebieg meczu opolanki powinni jednak docenić zdobyte „oczko”.

Spotkanie kompletnie nie zaczęło się bowiem po myśli Uni. Niemoc w ataku sprawiła, że SMS błyskawicznie odskoczył na 11:3. Choć potem ekipa z Opola próbowała walczyć, nie była w stanie już wiele zdziałać i poległa 18:25.

W drugim secie poczynania przyjezdnych wyglądały już dużo lepiej, ale ekipa ze Szczyrku też nie spuszczała z tonu. Poskutkowało to grą na przewagi, w której lepsze okazały się gospodynie.

Trzecia odsłona bezapelacyjnie przebiegała już natomiast pod dyktando Uni. Opolskie siatkarki były zdecydowanie lepsze i w pełni zasłużenie wygrały 25:17.

Przez sporą część czwartej partii wydawało się jednak, że to SMS zakończy mecz z kompletem punktów. Był na ona dobrej drodze do wygranej 3:1, ale podopieczne Nicoli Vettoriego zdołały się raz jeszcze podnieść i wygraną 26:24 doprowadziły do tie-breaka.

Piąty set nie miał już jednak praktycznie żadnej historii. Młoda drużyna ze Szczyrku zwyciężyła w nim bowiem aż 15:5!

SMS Szczyrk - Uni Opole 3:2 (25:18, 27:25, 17:25, 24:26, 15:5)
Uni: Makarowska, Stronias, Trojan, Sieradzka, Ciesiulewicz, Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Kłoda, Rybak.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0