1 liga siatkówki kobiet. Uni Opole podtrzymało imponującą serię, pokonując SMS Szczyrk

Siatkarki z Opola regularnie osiągają w tym sezonie znakomite wyniki.
Siatkarki z Opola regularnie osiągają w tym sezonie znakomite wyniki. Wiktor Gumiński
Mimo problemów kadrowych, siatkarki Uni Opole wygrały 11. ligowy mecz z rzędu, pokonując u siebie 3:1 SMS Szczyrk.

O tym, że trener opolanek Nicola Vettori nie mógł w tym starciu wystawić najmocniejszego składu najlepiej świadczył fakt, że już w wyjściowym ustawieniu na pozycji środkowej pojawić się musiała nominalna przyjmująca Marta Ciesiulewicz. Jedyną zdolną do gry środkową była bowiem Adrianna Rybak. Marta Orzyłowska w ogóle nie znalazła się w kadrze meczowej, a Aleksandra Trojan, choć w niej teoretycznie była, nie brała udziału nawet w rozgrzewce i zarazem ani na moment nie pojawiła się na boisku.

Mimo to potyczka od początku układała się po myśli opolanek. Już w pierwszym secie to one dysponowały większą mocną w ataku, szczególnie ze skrzydeł, oraz popełniały mniej błędów od swoich przeciwniczek. Dzięki temu pewnie zwyciężyły 25:19.

Druga partia też długo była pod kontrolą gospodyń. Prowadziły one już w niej nawet 20:16, ale wtedy coś się w ich poczynaniach się zacięło. Ten chwilowy przestój drogo ich kosztował, ponieważ przyjezdne najpierw doprowadziły do walki na przewagi, a potem wygrały ją 27:25.

W trzeciej odsłonie już nie było natomiast żadnych wątpliwości co do tego, kto jest lepszym zespołem. Podrażnione wcześniejszym niepowodzeniem siatkarki Uni kompletnie zdominowały w niej młodą ekipę ze Szczyrku, triumfując aż 25:14.

Również w czwartym secie inicjatywę praktycznie przez cały czas posiadały gospodynie. W jego połowie prowadziły 13:7, ale ambitnie walczące przeciwniczki potrafiły się zbliżyć w końcówce nawet na punkt. Kiedy jednak SMS przegrywał już tylko 21:22, opolski zespół raz jeszcze podkręcił obroty, wygrywając trzy kolejne akcje i zarazem całe spotkanie za trzy punkty.

Tym samym opolanki, mimo swoich niemałych problemów, skutecznie zrewanżowały się SMS-owi za porażkę 2:3 z pierwszej rundy. Była to jedna z zaledwie dwóch ich przegranych w tym sezonie. Zwycięstw mają natomiast na koncie już 12 i pewnie przewodzą 1-ligowej tabeli.

Uni Opole – SMS Szczyrk 3:1 (25:19, 25:27, 25:14, 25:21)
Uni: Makarowska, Stronias, Rybak, Sieradzka, Borawska, Ciesiulewicz, Adamek (libero).