1 liga siatkówki kobiet. Uni Opole przegrało po tie-breaku z Energetykiem Poznań [RELACJA, ZDJĘCIA]

Zawodniczki z Opola grały w spotkaniu z Energetykiem falami.
Zawodniczki z Opola grały w spotkaniu z Energetykiem falami. Wiktor Gumiński
Siatkarki Uni Opole nie mogły być w pełni zadowolone ze swojego występu w domowym meczu 4. kolejki z Energetykiem Poznań. Przegrywając 2:3 sięgnęły po jedno „oczko”, ale mogły spokojnie pokusić się o więcej.

Opolanki najmocniej mogły sobie pluć w brodę po zakończeniu trzeciego seta. W nim bowiem to one przez większość czasu były stroną dominującą. Prowadzone przez bardzo dobrze dysponowaną Martę Ciesiulewicz miały kilkakrotnie parę „oczek” zaliczki, jednak ... w końcówce zupełnie stanęły. Ekipa z Poznania skrzętnie wykorzystała ofensywną zapaść gospodyń, wygrywając 25:22 i w całym meczu obejmując prowadzenie 2:1.

O tym, że obie drużyny mocno w tej potyczce falowały, świadczył nie tylko przebieg trzeciej odsłony, ale również i dwóch pierwszych partii. Inauguracyjny set zdecydowanie należał bowiem do Uni (25:17). Jego rozgrywająca Gabriela Makarowska bardzo dobrze korzystała z dobrego przyjęcia, dzięki czemu jej koleżanki miały znacznie ułatwione zadanie w ataku.

W drugiej odsłonie przebieg wydarzeń zmienił się jednak o 180 stopni. Tym razem to niepodzielnie na boisku rządziły poznanianki, triumfując 25:18.

Pomimo dwóch przegranych partii z rzędu, zawodniczki z Opola pokazały, że taka sytuacja ich nie załamała. Od początku czwartego seta to one radziły sobie lepiej. I choć dały się w pewnym momencie dogonić (16:16), w decydujących chwilach zachowały zimną krew, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Ostatnia odsłona przebiegała już jednak w pełni pod dyktando Energetyka. Przy zmianie stron prowadził on 8:5, a później tylko potwierdzał swoją dominację. Opolanki nie były w stanie już nic wskórać, kończąc piątego seta z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów.

Uni Opole - Energetyk Poznań 2:3 (25:17, 18:25, 22:25, 25:22, 7:15)
Uni: Makarowska, Stronias, Rybak, Sieradzka, Ciesiulewicz, Trojan, Adamek (libero) oraz Wąsik, Borawska, Orzyłowska, Kłoda.