1 liga siatkówki kobiet. Efektowne przełamanie Uni Opole!

Uni Opole po raz drugi w sezonie okazało się lepsze od Jokera Świecie.
Uni Opole po raz drugi w sezonie okazało się lepsze od Jokera Świecie. Oliwer Kubus
1-ligowe siatkarki Uni Opole w wielkim stylu wróciły na zwycięskie tory. Nie dały szans Jokerowi Świecie w meczu 20. kolejki 1 ligi, zwyciężając na własnym boisku 3:0.

Tym samym opolanki w niezwykle widowiskowy sposób przerwały serię dwóch ostatnich niepowodzeń.

- Jesteśmy taką drużyną, której gra, niezależnie od rywala, cały czas jeszcze faluje. Absolutnie jednak nie zwieszamy głów. Pracujemy dalej i walczymy o kolejne zwycięstwa - mówiła po poprzednim domowym meczu, przegranym 1:3 z Energetykiem Poznań Oliwia Michalak, przyjmująca Uni.

W minioną sobotę naszej ekipie nie udało się przełamać w Tarnowie, ale przeciwko ekipie ze Świecia zaprezentowała ona już bardzo dobrą i skuteczną siatkówkę.

Równorzędna walka trwała jedynie w końcówce pierwszego seta, kiedy opolanki lekko obniżyły swoje loty. W drugiej i trzeciej odsłonie już niepodzielnie rządziły na boisku.

Kiedy w inauguracyjnej odsłonie Uni prowadziło już 17:11, wydawało się, że nic nie odbierze ekipie z Opola pewnej wygranej. Wtedy jednak dopadł ją lekki kryzys, przez co w pewnym momencie zrobił się remis 21:21. Lecz w końcówce gospodynie ponownie pokazały swoją wyższość, a potem ostro poszły za ciosem.

W drugiej partii, nie licząc dwóch pierwszych akcji, już bezapelacyjnie dzieliły i rządziły na boisku, triumfując ostatecznie 25:16.
Mimo tak efektownego triumfu, do połowy trzeciego seta nic nie wskazywało na to, że siatkarki z Opola ponownie „przejadą się” po rywalkach.

W jego połowie było bowiem jeszcze 12:12. Potem jednak nastąpiła demolka. O tym, jaką przewagę zyskał nasz zespół, najlepiej świadczy fakt, że przyjezdne zakończyły ostatnią odsłonę z jedynie 15 punktami na koncie!

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana atakująca Uni Weronika Sobiczewska. Dla jej drużyny było to trzecie w tym sezonie zwycięstwo w stosunku 3:0. Wcześniej w taki sposób dwukrotnie ograła jedynie zdecydowanie najsłabszy w stawce WTS Włocławek.

Kolejny ligowy bój opolanki stoczą już w sobotę. O godz. 17 zagrają wtedy na wyjeździe z AZS-em Gliwice.

Uni Opole - Joker Świecie 3:0 (25:22, 25:16, 25:15)
Uni: Mras, Gierak, Pacak, Sobiczewska, Ciesiulewicz, Witowska, Szczygłowska (libero) oraz Michalak, Moczko.