1 liga siatkówki kobiet. Znów zapewniły mnóstwo emocji, i znów wygrały! Kolejne zwycięstwo Uni Opole

Siatkarki Uni w obecnym sezonie ani razu nie przegrały jeszcze piątego seta.
Siatkarki Uni w obecnym sezonie ani razu nie przegrały jeszcze piątego seta. Mariusz Materlik
W spotkaniu 9. kolejki ekipa Uni Ople pokonała na wyjeździe Karpaty Krosno 3:2.

1-ligowe siatkarki Uni Opole wygrały trzeci mecz z rzędu po pięciosetowej walce. W dwóch poprzednich kolejkach ogrywały w taki sposób Jokera Świecie i AZS Gliwice, a teraz zwyciężyły na wyjeździe z Karpatami Krosno.

Najwięcej emocji dostarczył w tym meczu tie-break. Opolanki przegrywały w nim bowiem już 12:14, ale najpierw obroniły dwie piłki meczowe, a potem wygrały kolejne dwie akcje i świętowały piąty triumf w sezonie.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana środkowa Uni Joanna Pacak. Szczególnie mocno błysnęła ona w czwartej partii, kiedy to przy jej zagrywce ekipa z Opola wygrała dziewięć akcji z rzędu, a następnie całego seta aż 25:15.

Karpaty Krosno - Uni Opole 2:3 (23:25, 25:19, 25:23, 15:25, 14:16)
Uni: Mras, Gierak, Witowska, Maternia, Ciesiulewicz, Pacak, Szczygłowska (libero) oraz Michalak, Gajer, Sobiczewska, Moczko.