1 liga siatkówki kobiet. Zwycięstwo Uni Opole nad PWSZ-em Tarnów

Siatkarki Uni pokazują, że będą się liczyć w walce o czołowe lokaty w 1 lidze.
Siatkarki Uni pokazują, że będą się liczyć w walce o czołowe lokaty w 1 lidze. Wiktor Gumiński
Siatkarki Uni Opole kontynuują swoją zwycięską passę. Tym razem pokonały na wyjeździe PWSZ Tarnów 3:1.

Cała potyczka zaczęła się po myśli opolanek, ponieważ błyskawicznie odskoczyły one w pierwszym secie na 9:4. Potem jednak stanęły i kilkanaście minut później to PWSZ wygrywał już 16:11. Siatkarki Uni zaciekle walczyły o odrobienie strat, ale ostatecznie poległy 23:25.

W drugiej partii przyjezdne dobitnie pokazały już jednak swoją wyższość. Najmocniej o przewadze Uni świadczył końcowy wynik. Ekipa z Opola zwyciężyła bowiem aż 25:12.

Trzeci set upłynął natomiast znów pod znakiem zwrotów akcji. Opolanki znalazły się w trudnym położeniu, kiedy PWSZ wygrywał 18:14. Wtedy jednak losy seta odwróciły się o 180 stopni. Seria skutecznych zagrań Adrianny Rybak pozwoliła opolskiej drużynie uwierzyć w sukces i napędziła ją na tyle mocno, że Uni zwyciężyło aż 25:20.

Czwarta odsłona przez długi czas była bardzo wyrównana. Jej losy również rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. W niej więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne. Między innymi dzięki dobrej grze Kingi Stronias, wybranej najlepszą zawodniczką spotkania, triumfowały 25:23 i tym samym odniosły czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu.

PWSZ Tarnów - Uni Opole 1:3 (25:23, 12:25, 20:25, 23:25)
Uni: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Adamek (libero) oraz Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska.