1 liga siatkówki. Stal Nysa i Uni Opole miały powody do radości

Sandra Szczygioł (nr 16) doskonale spisała się w Poznaniu.
Sandra Szczygioł (nr 16) doskonale spisała się w Poznaniu. Wiktor Gumiński
Stal Nysa sprostała roli faworyta, Uni Opole wskoczyło na pozycję wicelidera.

Pewni już zwycięstwa w fazie zasadniczej Krispol 1 Ligi gracze Stali Nysa w czterech setach ograli plasującego się na drugim biegunie tabeli Chrobrego Głogów.

Najłatwiej wygrana przyszła im w pierwszej partii, w której niepodzielnie dzielili i rządzili od początku do końca.

Drugą też wygrali wysoko (25:19), ale wtedy swoją wyższość pokazali dopiero w końcówce.

Trzeci set z kolei nie układał się po myśli Stali. Co prawda dzięki heroicznej pogoni zdołała ona doprowadzić do gry na przewagi, ale ostatecznie ją przegrała.

Ekipa Chrobrego prowadziła też już 14:10 w czwartej odsłonie, ale wtedy nysanie już na dobre wzięli się do pracy. Sprawy w swoje ręce wziął w kluczowych momentach głównie przyjmujący gospodarzy Łukasz Łapszyński, autor 27 punktów, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Stal Nysa - Chrobry Głogów 3:1 (25:17, 25:19, 24:26, 25:18)
Stal: Szczurek, Długosz, Zajder, Kaczorowski, Łapszyński, Schamlewski, Dembiec (libero) oraz Dobosz, Matula.

Bardzo ważne zwycięstwo w Poznaniu zanotowały siatkarki Uni Opole. Triumf za trzy punkty nad tamtejszym Energetykiem pozwolił im awansować na 2. miejsce w tabeli.

Najwięcej emocji dostarczyła pierwsza odsłona. W niej opolanki wystawiły swoich kibiców na prawdziwą próbę nerwów. Wygrywały już bowiem 23:17, by parę chwil później... przegrywać 26:27. Ostatecznie to jednak one zwyciężyły w grze na przewagi.

Drugi set bezapelacyjnie należał do poznanianek, ale w trzecim role się odwróciły. M.in. za sprawą znakomitych zagrywek Sandry Szczygioł zdecydowanie lepsza okazała się w nim drużyna z Opola.

Losy czwartej partii zmieniały się natomiast kilkakrotnie, ale znów decydujące akcje rozstrzygnęły na swoją korzyść przyjezdne.

Energetyk Poznań - Uni Opole 1:3 (27:29, 25:20, 19:25, 21:25)
Uni: Wołodko, Gierak, Janiuk, Szczygioł, Stronias, Witowska, Szczygłowska (libero) oraz Ciesiulewicz, Sobiczewska, Makarowska.