1 liga siatkówki. Stal Nysa po raz trzeci ograła Gwardię Wrocław i zameldowała się w półfinale

Oliwer Kubus
Już po trzech meczach fazy ćwierćfinałowej awans do kolejnej rundy play-off zapewniła sobie Stal Nysa. Ekipa ta, która w sezonie regularnym zajęła 2. miejsce, awans do najlepszej „czwórki” przypieczętowała wyjazdową wygraną w czterech setach z Gwardią Wrocław.

Potyczka w stolicy Dolnego Śląska nie zaczęła się jednak dla nysan pomyślnie. W pierwszej odsłonie mieli oni duże problemy ze sforsowaniem szczelnego bloku Gwardii i polegli 22:25.

Potem jednak było już tylko lepiej. Przy serii zagrywek Łukasza Kaczorowskiego, Stal w drugim secie odskoczyła na 11:6 i potem już tylko powiększała przewagę.

W trzecim walka była bardziej zacięta, ale w jego drugiej połowie goście znów pokazali swoją wyższość.

A następnie wręcz zmietli oni przeciwnika z parkietu, pieczętując awans do półfinału partią wygraną aż 25:10!

W kolejnej rundzie Stal zmierzy się z Krispolem Września.

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 1:3 (25:22, 16:25, 22:25, 10:25)
Stal: Szczurek,Stolc, Zajder, Kaczorowski, Bućko, M’Baye, Czunkiewicz (libero) oraz Mucha, Bułkowski, Matula, Nożewski, Ochrymczuk (libero).