1 liga w sportach halowych. Podsumowanie występów naszych drużyn [15-16.01]

Koszykarze Weegree AZS zapewnili sobie wysokie zwycięstwo dzięki świetnej postawie w ostatniej kwarcie. Mirosław Szozda
W miniony weekend swoje mecze rozegrali tylko dwaj przedstawiciele Opolszczyzny w 1 lidze, jeżeli chodzi o sporty halowe. Powody do zadowolenia znów mieli koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Bardzo ważny mecz przegrali natomiast siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie.

Weegree AZS wywiązał się z roli faworyta w domowym starciu z Księżakiem Łowicz, lecz zwycięstwo 95:77 wcale nie przyszło opolanom tak łatwo, jak mogło by się wydawać. Po trzech kwartach co prawda to oni również prowadzili, ale zaledwie trzema punktami. Ostatnie 10 minut zagrali jednak popisowo, wygrywając je aż 25:9 i tym samym udowadniając swoją wyższość nad ekipą notowaną w dolnej części tabeli Suzuki 1 Ligi.

Do strefy spadkowej spadli z kolei siatkarze ze Strzelec Opolskich. W starciu o przysłowiowe „sześć punktów” ulegli oni bowiem na własnym terenie również zaciekle walczącemu o utrzymanie w Tauron 1 Lidze Chrobremu Głogów 1:3. W związku z takim wynikiem, obie drużyny zamieniły się miejscami 14. i 15.

Siatkówka

Tauron 1 Liga

ZAKSA Strzelce Opolskie - Chrobry Głogów 1:3 (19:25, 25:22, 19:25, 22:25)
ZAKSA: Jacznik, Kłęk, Wóz, Walczak, Wójtowicz, Kosian, Majcherski (libero) oraz Kaciczak, Zapłacki, Szczechowicz.

Koszykówka

Suzuki 1 Liga

Weegree AZS Politechnika Opolska - Księżak Łowicz 96:77 (28:28, 20:19, 23:21, 25:9)
Weegree: Kaczmarzyk 21, Rutkowski 18, Kiwilsza 12, Kobel 11, Krefft 10, Jodłowski 8, Wilk 7, Piszczatowski 4, Skiba 3, Kapuściński 2, Salkiewicz 0.