10 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w województwie opolskim. Już 489 przypadków od początku epidemii

Magdalena Żołądź
Magdalena Żołądź

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. 10 z nich dotyczy województwa opolskiego.

Jak informują w niedzielny poranek służby wojewody, 10 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dotyczy mieszkańców powiatów opolskiego, oleskiego i strzeleckiego.

W powiecie oleskim jest aż pięciu nowych zakażonych. Jedna osoba jest w wieku senioralnym, jedna w sile wieku, zaś troje w średnim wieku. Mowa o dwóch mężczyznach i trzech kobietach.

Najstarszy z zakażonych jest w dobrym stanie, jednakże hospitalizowany jest na Śląsku. Zakaził się lokalnie.

Dwoje mieszkańców powiatu oleskiego w średnim wieku, przebywa obecnie w kwarantannie domowej, oni również zakazili się lokalnie. Co do pozostałej dwójki osób służby nie posiadają na ten moment informacji o ich stanie zdrowia oraz miejscu pobytu.

W powiecie opolskim koronawirusem zakaziło się troje osób w sile wieku. Na tę chwilę również brak informacji o ich stanie zdrowia oraz miejscu pobytu.

Natomiast w powiecie strzeleckim stwierdzono dwa nowe przypadki zakażeń. To osoby w średnim wieku. Przebywają w kwarantannie domowej, zakaziły się na miejscu.

Łącznie, od początku trwania epidemii, w woj. opolskim odnotowano w sumie 489 przypadków zakażenia koronawirusem.

Dodaj ogłoszenie