10. Opolska Brygada Logistyczna i Garnizon Opole mają nowego dowódcę. Jest nim pułkownik Maciej Siudak

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Uroczyste zaprzysiężenie nowego dowódcy opolskich logistyków.
Uroczyste zaprzysiężenie nowego dowódcy opolskich logistyków. Kpt. Piotr Płuciennik
Pułkownik Maciej Siudak został dowódcą 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. W uroczystym przekazaniu obowiązków wziął udział Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generał dywizji Dariusz Ryczkowski.

Uroczystość zaprzysiężenia miała miejsce w Sali Tradycji 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Ze względu na wprowadzone reżimy sanitarne odbyła się w kilkuosobowym gronie, bez udziału żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej - informuje kpt. Piotr Płuciennik z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Po przyjęciu meldunku przez Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generała dywizji Dariusza Ryczkowskiego wprowadzono sztandar wojskowy oraz odczytano decyzję Ministra Obrony Narodowej o wyznaczeniu pułkownika Macieja Siudaka na dowódcę 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Na zakończenie pułkownik Maciej Siudak, z rąk swojego zastępcy pułkownika Wojciecha Grzybowskiego, otrzymał odznakę pamiątkową 10. Opolskiej Brygady Logistycznej z numerem 001 - dodaje Piotr Płuciennik.

Pułkownik Maciej Siudak urodził się 26 grudnia 1967 roku w Czeladzi. Jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile oraz Wojskowej Akademii Technicznej, po ukończeniu której w 1992 rozpoczął zawodową służbę wojskową na stanowisku zastępcy dowódcy batalionu czołgów ds. technicznych w 42. Pułku Zmechanizowanym.

Następnie obejmował stanowiska w służbach technicznych 11. Brygady Zmechanizowanej. W 2001 roku objął stanowisko dowódcy batalionu logistycznego, a następnie szefa sekcji technicznej w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej.

W latach 2007 – 2011 służył w sztabie 11. Dywizji Kawalerii Pancernej na stanowisku szefa wydziału logistyki. W roku 2011 objął stanowisko szefa Oddziału Uzbrojenia i Sprzętu Wojskowego Szefostwa Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych w Dowództwie Wojsk Lądowych. W 2013 roku objął obowiązki Szefa Szefostwa Techniki Lądowej w Inspektoracie Uzbrojenia, a następnie Szefa Szefostwa Uzbrojenia. W latach 2018-2020 służył na stanowisku Zastępcy Szefa Logistyki w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych.

Pułkownik Siudak kilkukrotnie pełnił służbę poza granicami kraju w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych w Syrii, Iraku, Afganistanie oraz był dowódcą PKW w Republice Czadu.

W czasie zawodowej służby wojskowej wielokrotnie odznaczany medalami państwowymi i resortowymi m.in. Za Zasługi dla Obronności Kraju i Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny. Na mocy postanowienia Prezydenta RP otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Wojskowego, Brązowy Krzyż Zasługi, Wojskowy Krzyż Zasługi z Mieczami oraz Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Za służbę w PKW odznaczony Gwiazdami Iraku, Afganistanu i Czadu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska