100 nowych miejsc pracy w fabryce Velux w Namysłowie

Jarosław Staśkiewicz [email protected] - 77 44 43 425
Producent okien to jeden z największych pracodawców w powiecie namysłowskim - po ostatnich przyjęciach zatrudnia już blisko 750 osób.
Producent okien to jeden z największych pracodawców w powiecie namysłowskim - po ostatnich przyjęciach zatrudnia już blisko 750 osób. Jarosław Staśkiewicz
Na unowocześnienie i rozbudowę swoich fabryk Velux wydał w tym roku blisko 200 mln złotych. Ponad połowę z tej sumy włożył w zakład w Namysłowie.

Rekrutacja potrwa do końca maja 2013 roku - zapowiada Artur Wołoszyn, dyrektor fabryki w Namysłowie. - Stworzyliśmy ponad 100 nowych miejsc pracy, głównie dla pracowników produkcyjnych, ale także dla specjalistów.

Dla borykającego się z bezrobociem powiatu namysłowskiego taka liczba nowych miejsc pracy to rzadkość, szczególnie że w ostatnich latach zagraniczne inwestycje nie płyną już takim szerokim strumieniem jak na początku wieku.

Niestety, w statystykach Powiatowego Urzędu Pracy tego nie widać, bo bezrobocie nadal sięga 13,3 procent, a bez pracy pozostaje prawie 2,6 tys. osób.

W namysłowskim Veluksie po dodatkowych przyjęciach będzie pracowało około 770 osób, a wszystkie trzy polskie fabryki i spółka handlowa koncernu zatrudniają łącznie ponad 1,5 tysiąca osób. - To największe zatrudnienie w historii - podkreśla Artur Wołoszyn.

Inwestycje i nabór pracowników wiążą się z wprowadzeniem przez duńskiego potentata nowej generacji okien do poddaszy, które mają obniżać zużycie energii w budynkach, a jednocześnie dostarczać więcej słonecznego światła i świeżego powietrza.

Żeby to osiągnąć, firma musiała zmodernizować albo całkowicie wymienić 70 proc. maszyn i całych linii  produkcyjnych, które teraz są bardziej nowoczesne, a przede wszystkim precyzyjne. WNamysłowie trzeba było też zbudować siódmą halę produkcyjną, o powierzchni około 6 tys. m kw., a wszystkie hale firmy w Polsce mają łącznie 135 tys. metrów kwadratowych.

Trwające osiem miesięcy przygotowania wymagały również m.in. testów i szkolenia pracowników, a produkcja nowej generacji okien ruszyła w październiku.

Nowe produkty z taśm w Namysłowie zaczną trafiać na polski rynek w przyszłym roku, kiedy tutejsza fabryka będzie obchodziła swoje 10-lecie.

Velux równolegle rozbudowywał zakłady w Namysłowie, jak w i Gnieźnie, wydając na to łącznie około 200 mln złotych. To największa taka inwestycja firmy od chwili wejścia do Polski w 1998 roku.

To przedsięwzięcie jest częścią globalnego programu inwestycyjnego, o łącznej wartości blisko 200 milionów euro. Efekty inwestycji w Polsce dostrzeżono właśnie na targach BUDMA, gdzie okna z Veluxa zdobyły złoty medal.

W 2011 roku przychód spółki produkcyjnej Veluxa - NB Polska Sp. z o.o. - osiągnął około 608 milionów zł, z czego  około 75% stanowi produkcja na rynki zagraniczne.
Łączna wartość eksportu grupy i spółek siostrzanych, należących do duńskiego Holdingu VKR A/S, wynosi około 1 miliarda zł, co oznacza, że jest ona największym eksporterem okien w Polsce.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska