100 tysięcy nowych drzew w Polsce

Materiał informacyjny KRONOSPAN MIELEC SP. Z O.O.
Udostępnij:
W tym roku odbyła się 20 akcja sadzenia drzew, zorganizowana przez Kronospan i Silvę. Pracownicy firm wspólnie z leśnikami i zaproszonymi gośćmi, w tegorocznej edycji akcji, zasadzą w Polsce 100 tys. nowych drzew. Sadzenie drzew, kiedyś realizowane pod nazwą Kronodrzewko, odbywa się na całym świecie pod zmienioną nazwą Grow. Celem pracowników we wszystkich lokalizacjach zakładów jest zasadzenie miliona drzew.

Kronodrzewko, które w tym roku zmieniło nazwę na międzynarodowe Grow, to przede wszystkim akcja edukacyjna, podnosząca świadomość ekologiczną. Od tego roku patronuje jej Fundacja Kronospan. Dorośli i dzieci uczą się nie tylko jak sadzić konkretne gatunki drzew, ale także tego, jak cennym surowcem jest drzewo.

Już kilkadziesiąt lat temu mieliśmy świadomość, że o surowiec trzeba dbać i trzeba znaleźć jego alternatywne źródło, czyli przywracać go do życia raz po raz – mówi Marek Głaz, dyrektor do spraw zakupów surowców drzewnych Silva. - Musimy żyć w symbiozie z naturą, czyli w zrównoważony i odpowiedzialny sposób korzystać z jej zasobów. Temu, co możemy odzyskać, musimy nadać kolejne życie. Recykling, czyli coś, co dopiero raczkuje w Polsce, a my od 30 lat go rozwijamy, już jest koniecznością, a nie wyborem – dodaje.

W tym roku akcja przyjmuje międzynarodową nazwę GROW i stała się częścią działalności Fundacji Kronospan. Fundacja do tej pory działała na rzecz dzieci, środowiska i rozwoju głównie na południu Europy, a za sprawą akcji GROW będzie obecna na całym świecie – tłumaczy Joanna Szremska, Członek Zarządu Kronospan w Strzelcach Opolskich. - Wspólne sadzenie drzew to nie tylko miłe spędzanie czasu z pracownikami i rodzinami, ale także wspieranie gospodarki cyrkularnej – odbudowujemy las zapewniając ciągłość jego odradzania i tym samym przyczyniamy się do odnowy powierzchni produkujących tlen oraz przede wszystkim zatrzymujących wodę - dodaje.

Kronospan i Silva od 20 lat, co roku sadzą w Polsce drzewa. W sumie, podczas 20 akcji, posadzono w całej Polsce 600 tys. drzew. Sadzonki dobierane są przez doświadczonych leśników do pory roku i miejsca sadzenia. W nadleśnictwie w Strzelcach Opolskich, pracownicy Kronospan wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi zasadzili młode dęby.

Jak ważna jest ta akcja dla środowiska, dowodzi nagroda przyznana przez Międzynarodową Kapitułę Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo, która w 2018 r. przyznała firmie Kronospan nagrodę w kategorii Eko - Hit. Konkurs realizuje Organizacja Odzysku Opakowań Eko Cykl.

Dodaj ogłoszenie