100 tysięcy złotych na laptopy i tablety

Materiał partnera zewnętrznego
Sprzęt komputerowy do zdalnej nauki uczniów o takiej wartości, już na dniach trafi do 6 szkół podstawowych na terenie gminy Krapkowice. Do Urzędu Miasta i Gminy dotarła właśnie pierwsza partia zamówionego sprzętu.

Wśród uczniów rozdysponowanych będzie 30 laptopów i 30 tabletów, które zostaną wykorzystane w ramach kształcenia na odległość. Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby w tym zakresie są bardzo duże, a najtrudniejszą sytuację mają rodziny, w których w wieku szkolnym jest dwoje, troje lub więcej dzieci. Wykorzystujemy więc każdą możliwość, aby takie rodziny wspomagać” - mówi Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

Część sprzętu o wartości 70 tys. zł gmina pozyskała za pośrednictwem złożonego w ubiegłym tygodniu wniosku do projektu grantowego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 - Powszechny dostęp do szybkiego internetu. Pozostała część laptopów i tabletów, zgodnie z decyzją burmistrza została zakupiona ze środków Gminy Krapkowice.

Znowelizowane rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przewiduje, że teraz dyrektorzy szkół dokonają wypożyczenia sprzętu dla uczniów najbardziej potrzebujących, którzy nie posiadają urządzeń umożliwiających naukę zdalną.

Swoją bardzo wymierną pomoc dla uczniów i nauczycieli w podłączeniu do szybkiego internetu światłowodowego zaoferowała już lokalna firma Krapkowickie Sieci Internetowe.

W całej Polsce samorządom przyznano do wydania na ten cel ponad 180 mln zł. Gminy i powiaty - w zależności od liczby uczniów - mogą dostać od 35 tys. do 100 tys. zł. Pieniądze można przeznaczyć na zakup komputerów, oprogramowania czy też dostępu do internetu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska